Тъжен край на българското участие в Доха

04 Окт. 2019
Делян Кючуков

Ден след 7-ото място на Ивет Лалова българското участие в Доха приключи тъжно - със слаби резултати на двете ни състезателки в тройния скок.

Габриела Петрова постигна 13.98 м и остана на 32 см от норматива за влизане във финал (14.30 м), което я нареди на крайното 16-о място в дисциплината. Световната шампионка за девойки Александра Начева пък остана последна, 26-а, със само 13.05 м.

Победителка в квалификацията стана Шаниека Рикетс (Ям) с 14.42 см, а Топ 12 за финала затвори румънката Андреа Пантурою с 14.12.

"На финал се влизаше с абсолютно постижим резултат. Нямам оправдание, просто аз не се справих. Контузията, заради която не участвах на балканиадата миналия месец, е отшумяла. Здрава съм, просто не се справих", коментира Петрова.

Тя разкри, че ще се подложи скоро на операция за премахване на шипове от палеца на десния крак, за да е готова за покриване на олимпийския норматив (14.32 м).

Така, с изключение на обичайните заподозрени - Ивет Лалова (7-а на 200 м) и Мирела Демирева (10-а в скока на височина), никой друг от седмината ни атлети дори не се доближи до финал. Инна Ефтимова е 41-ва на 100 м, Георги Цонов е 21-ви в тройния скок, а Тихомир Иванов е 16-и в скока на височина.