Везенков отново бе над всички, но "Олимпиакос" се срина

05 Ноем. 2022
Александър Везенков поднася топката в коша на "Валенсия" при неочакваната домакинска загуба на "Олимпиакос" в Евролигата.

Клубният отбор на най-добрия български баскетболист Александър Везенков - "Олимпиакос", претърпя втора поредна загуба в Евролигата. Гръцкият гранд допусна неочакван срив в представянето си в последната четвърт и противно на логиката загуби домакинството си срещу "Валенсия" с 82:83 в мач от VI кръг на редовния сезон, проведен в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

"Червено-белите" направиха общо 20 грешки и изпуснаха аванс от 13 точки в последните 10 минути - домакините водеха с 47:34 на полувремето и със 71:58 след третата част. Обратът за испанците бе материализиран чрез три отбелязани наказателни удара от Крис Джоунс, който не сбърка от наказателната линия, след като си изпроси спорно нарушение за три изстрела от Везенков.

27-годишният българин отново бе над всички за своя тим, като приключи двубоя с 20 т., 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки за 32 мин. на паркета. При стрелбата си Саша беше 7/10 от зоната за две точки и 2/2 от тройката, оформяйки коефициент на полезно действие от 28.

Томас Уолкъп вкара още 12 т. за "Олимпиакос", Костас Слукас добави 11 т. и 6 асистенции, а Мустафа Фал завърши с 10 т. и 6 борби.

Героят Крис Джоунс и капитанът Боян Дублевич бяха най-резултатни за "Валенсия" с по 17 т., като гардът добави и 7 асистенции. Кайл Алекзандър допринесе с още 10 т. за победата на гостите.

Във временното класиране гръцкият тим се намира на 4-то място с баланс 4-2, а испанският заема 10-а позиция с 3-3. В VII кръг на 10 ноември "Олимпиакос" посреща сръбския "Партизан" (3-3).

Valencia Basket grabbed another big road win on Friday night, this time rallying from a 16-point third-quarter deficit to down Olympiacos Piraeus 82-83 at Pe...