Везенков отново е №1 за "Олимпиакос" в Евролигата

Българската баскетболна звезда бе най-добър реализатор при победата над "Армани" (Милано)

15 Окт. 2024
Александър Везенков  дриблира с топката, пазен от Нено Димитриевич ("Армани").
Александър Везенков дриблира с топката, пазен от Нено Димитриевич ("Армани").

Александър Везенков потвърди още веднъж статута си на мегазвезда в европейския баскетбол и наказа "Армани" (Милано) с 22 точки точки за втората победа на "Олимпиакос" в Евролигата.

Двукратният Спортист №1 на България бе най-полезен за разгромното 89:68 пред 15 000 зрители в Пирея. Везенков бе във вихъра си, като вкара 3 от 5 изстрела за три точки, отбеляза 7 от осемте наказателни удара, които изпълни, и спечели 7 борби под кошовете. Към тази статистика той добави една асистенция и две откраднати топки от противникови играчи за общо 23:39 минути на терена. При това, заради на практика решения мач българинът почти не игра в последната четвърт, след като треньорът Йоргос Барцокас му даде почивка.

Независимо от това Саша завърши с най-висок коефициент от всички баскетболисти на терена - 31 (втори най-полезен бе съотборникът му Шакийл Маккисик с 22). А и след третия мач в Евролигата българинът остава най-резултатният баскетболист на "Олимпиакос", като е отбелязал общо 60 т. (средно по 20.0 на двубой).

Маккисик също вкара 22 т. (3 борби), а Костас Папаниколау добави 13 т. За "Армани" Зак Лидей завърши с 16, Усман Диоп - с 14, а Джампаоли Ричи - с 11.

Следващият мач на "Олимпиакос" в Евролигата е в петък, 18 октомври - гостуване в Истанбул на турския "Анадолу Ефес", който е с баланс 1 победа и 2 загуби, след като днес отстъпи с 91:93 пред "Макаби" (Тел Авив).

Olympiacos secured a dominant 89-68 victory over Milan, fueled by 22 points each from Sasha Vezenkov and Shaquielle McKissic. Despite an early push from Mila...