Волейболистите спечелиха две контроли в Талин преди Евро `19

09 Септ. 2019
Волейболистите победиха Беларус и Естония преди европейското.
БФВолейбол

Българският национален отбор по волейбол спечели последните си две контроли преди началото на европейското първенство във Франция, Холандия, Белгия и Словения, което започва на 13 септември. В Талин волейболистите на Силвано Пранди победиха с 3:1 (16, -21, 21, 26) домакина Естония във втория си мач.

Българите изоставаха с 19:23 в четвъртия гейм, но обърнаха след силна серия на сервис от Добромир Димитров и два добри начални удара на Цветан Соколов. Впоследствие двата тима изиграха допълнителен пети гейм, спечелен от естонците с 25:15. Българите завършиха с 11 точки от блокада, 7 аса и 55% ефективност в атака. Мартин Атанасов бе най-резултатен  с 26 точки, а Цветан Соколов добави 23. За Естония Рене Теппан отбеляза 15 точки.

В първата си контрола в Талин България победи Беларус с 3:1 гейма, като също бе изигран още един гейм, спечелен от нашите. Тодор Скримов се завърна в игра в този мач, след като изкълчи десния си глезен по време на срещата с Бразилия от олимпийската квалификация. Соколов бе най-резултатен срещу Беларус с 21 точки, а Атанасов добави 10.

Във вторник националите тръгват за Монпелие (Фр), където са мачовете от първата фаза на европейските квалификации. България е в група с Франция, Италия, Гърция, Португалия и Румъния.