Зографски ще участва в епилога на "Четирите шанци"

05 Яну. 2021
Полякът Камил Стох се готви да се приземи след скока си в Бишофсхофен, с който спечели квалификацията за последното състезание от "Четирите шанци".

Владимир Зографски се класира за заключителното състезание от най-престижната верига в ски скоковете - "Четирите шанци", в Бишофсхофен (Ав). Българският състезател преодоля квалификацията на шанцата "Паул Аусерлайтнер" с опит от 125 м, донесъл му оценка от 111,8 т. и 31-во място в крайното класиране.

До участие в същинската надпревара утре достигнаха най-добрите 50 скачачи сред общо 58 застанали на старт, като трима от тях бяха дисквалифицирани. С най-добър резултат напред продължи Камил Стох (Пол) - 142,9 т. за опит от 138 м, следван от норвежците Роберт Йохансон със 142,3 т. (137 м) и Халвор Егнер Гранеруд със 142,2 т. (140,5 м).

FIS World Cup / @vier_schanzen in #Bischofshofen; Qualification:
1. Kamil Stoch 🇵🇱
2. Robert Johansson 🇳🇴

— FIS Ski Jumping (@FISskijumping) January 5, 2021

По регламента на "Четирите шанци" в епилога на 6 януари петдесетимата участници, преодолели квалификацията, ще се изправят в I кръг един срещу друг по двойки в директна елиминация на принципа №1 срещу №50, №2 срещу №49, №3 срещу №48 и т. н. За решаващия II кръг ще се класират 25-те победители плюс петимата "щастливи губещи" с най-добри резултати.

Съперник на №31 Зографски ще бъде №20 Даниел Андре Танде (Нор), който днес се нареди 20-и с оценка 118,3 т. за скок от 127,5 м. Състезанието започва утре в 17:30 ч. българско време и ще се излъчва директно по "Евроспорт 1".