Медия без
политическа реклама

Корона комуникация: Най-добрите програми за видео чат

17 Апр. 2020

Viber, WhatsApp, Messinger и дори Instagram са сред любимите начини за провеждане на видео разговори. Хората с айфон ползват FaceTime, а притежателите на Андрод си имат Google Duo. Но във времена на изолация и пандемия, все повече хора работят от дома и нуждата от по-сериозни, по-всеобхватни и по-безопасни приложения за видео чат нараства. Ето няколо предложения:

Zoom Meeting

За мнозина това е най-добрият вариант за безплатен конферентен видео чат със сигурно криптиране, който може да приеме до 100 души.

Той е достъпен за всички платформи и предоставя опции за групови видео разговори, но имате ограничение от 40 минути, което не е толкова лоша опция. Хубавото е, че файловете могат да се споделят лесно и можете да планирате срещи с доста голяма свобода за контрол на съобщенията си. Можете също да обменяте видео съобщения с други участници в срещата, които могат да бъдат прегледани по-късно, тъй като те не се изтриват автоматично. Стана ясно, че Zoom има пролеми със сигурността - германското правителство забрани на чиновниците да комуникират по него, но Борис Джонсън водеше заседанията на правителството на Великобритания по този начин.

Cisco Webex Meetings

Щом става дума за Cisco всички имамевисоки очаквания. WebEx няма да ви разочарова, дори и да изберете безплатната опция. По този начин можете да направите видео чат с до 100 души, всички в HD резолюция с възможност за споделяне на екрани и частни чатове.

След регистрация получавате лична IRL, която използвате за управление на всичките си срещи и достъп до предварително записани кадри. Безплатният пакет ви предоставя 1 GB облак, неограничен брой видео разговори без ограничения и възможност за запис на MP4 от всеки разговор. Също така надеждността на връзката е на завидно ниво.
 

Skype

Skype е може би най-популярната и често използвана опция за видео разговори, поне у нас. Microsoft стои зад Skype и работи еднакво добре като инструмент за групово обаждане, който може да побере до 50 души. Едно от предимствата е, че дори не е нужно да имате приложение, тъй като то може да бъде стартирано от уеб браузър, така че тези, които дори нямат профил, могат да се присъединят към вас, просто им изпратете покана по имейл.


Има опция за споделен екран, можете да размиете фона, ако не искате да виждат стаята, в която сте. Може да запишете целия разговор.

Има и възможност за платен ъпгрейд.
 

FreeConference

FreeConference работи на принципа: колкото по-просто, толкова по-добре. Не е необходимо да инсталирате нищо, въпреки че има приложение. Използва се за съобщения или видео чат, но е ограничен до петима участници в разговорите.

Опциите за разговори са страхотни, а настройката и планирането на разговорите са прости и могат да бъдат завършени и през Outlook. Може да платите и да получите допълнителни възможности за малко по-усъвършенствана защита на данните, видеозапис на цялата среща.

.

Google Hangouts

Google има многобройни услуги за съобщения и дори Google Hangouts е разделен на секциите за срещи и чат. Hangouts могат да поддържат до 150 души в чат, но само 10 във видеообаждане, по-широка е платената опция Hangouts Meet. По време на пандемията обаче, поне до 1 юли тази година, Google я предложи безплатно.

Във всеки случай Google Hangouts е лесен за използване и прекрасен вариант за малки срещи, тъй като работи добре на всички мобилни платформи или настолни компютри и може да бъде отворен от уеб браузър.
 

JITSI

Jitsi е надеждна и много сигурна опция за чат, независимо дали ви е необходима за чат с приятели или за бизнес среща. Първото предимство е, че няма нужда участниците във видео чат да създават профил в Jitsi Meet или да изтеглят приложението и не е нужно да споделяте телефонния си номер с никого. Просто копирайте адреса от сайта на тези, с които искате да говорите и автоматично ще се присъедините към „срещата“.

Имате възможност да разделите екрана, той е достъпен на всички платформи и устройства и освен че можете да извършвате видео или аудио разговори и чат съобщения, можете да споделяте документи и видеоклипове в YouTube със събеседниците си. Има криптиране "от край до край" между хората, които го използват, което означава, че вашето видео няма да попадне в трета страна.
 

MARCO POLO

За малко по-популярен вариант се мята Марко Поло. Това не е нещо ново на пазара, но ще ви свърже с приятели, тъй като ви дава възможност да изпращате кратък видеоклип и отговор в стил Snapchat, като съобщенията не изчезват, освен ако и двете страни не ги изтрият. Със сигурност можете да изтриете видеоклипа си, ако промените мнението си и изобщо съжалявате
 

Последвайте ни и в google news бутон

Ключови думи:

видео чат