Англичанин спря Димитров за първи "АТР 500" финал от над 5 г.

Тенисист №1 на България отпадна на 1/2-финалите във Вашингтон

06 Авг. 2023
Григор Димитров не се възползва от шансовете си срещу Даниъл Евънс и отпадна на 1/2-финалите във Вашингтон.

Британският тенисист Даниъл Евънс сложи край на участието на Григор Димитров в турнира на твърд корт във Вашингтон (САЩ, $2,01 млн.). На 1/2-финалите тази нощ 33-годишният англичанин се наложи с 6:3, 7:6 (4) след почти два часа игра и попречи на първата ни ракета (№20 в света) да стигне до първия си финал от категория "АТР 500" от пет години и половина.

На това ниво 32-годишният хасковлия има общо три мача за титлата и един трофей - в Акапулко през март 2014 г. след успех над Кевин Андерсън. В следващите си две появи във финал от тази категория българинът отстъпи пред Анди Мъри в Пекин през октомври 2016 г. и пред Роджър Федерер в Ротердам през февруари 2018 г., което си остава и последният му такъв мач.

Поставеният под №5 Димитров имаше четири шанса да пробие сервиса на 9-ия в схемата Евънс - по два поредни брейкбола във всяко от откриващите му подавания в двата сета, но не се възползва нито веднъж. Същевременно Григор предаде два от своите геймове в първата част и допусна четири минипробива в тайбрека на втората, успявайки да върне само два от тях.

Втората ракета на Великобритания (№30 в ранглистата) сложи точка на двубоя още с първия си мачбол след 1:56 ч. и изравни общия баланс в мачовете срещу нашия топ тенисист на 3-3 победи. В мача за титлата във Вашингтон съперник на Евънс ще бъде нидерландецът Талон Грикспор, който в първия 1/2-финал изненадващо елиминира водача в схемата Тейлър Фриц (САЩ) след обрат с 3:6, 6:3, 6:2.