"ЦСКА-София" беше попилян на "Българска армия"

Преди мача фенове на отбора си спретнаха зверски бой с агитката на "Локомотив" (Пд)

31 Окт. 2021Обновена
Защитникът на "ЦСКА-София" Иван Турицов (вдясно) се е оклюмал сред поредния гол на "Локомотив" (Пд).
Булфото

"ЦСКА-София" записа първа загуба за сезона в първенството. Тя бе нанесена от сребърния медалист в изминалото първенство "Локомотив" (Пд), при това по болезнен начин - пловдивчани спечелиха с 3:1 насред ст. "Българска армия".

След интересна, но безголова първа част, след почивката се развихри нападателят Георги Минчев, освободен от "ЦСКА-София" през 2018 г. като безперспективен. Той записа хеттрик за 18 минути, разписвайки се в 48-ата, 55-ата и 66-ата мин. Домакините стигнаха само до почетно попадение, вкарано от французина Йоан Баи в 84-ата мин. след пас отляво на национала Георги Йомов.

След мача треньорът на "ЦСКА-София" Стойчо Младенов оправда загубата с натрупаната умора в тима му. "Искам да се извиня на феновете за загубата. Малко повече от три месеца съм тук. Това че играем мачове в серия четвъртък - неделя ни се отразява. Умората ни се отрази. Те бяха по-свежи и по-напористи, а ние бяхме по-тромави и това се отрази. Със смените опитахме да вкараме свежест. Успяхме да подобрим креативността в предни позиции, вкарахме гол, но той не беше достатъчен да заличим този пасив. Загубата определено се дължи на физическото ни състояние. Това е причината. Използваме едни и същи 14-15 човека. Правим по две-три ротации на мач. Нямаме конкуренция във всички постове, нямаме две равностойни единайсеторки. Мазику излиза и ние нямаме заместник. Тези 14-15 човека, които въртим постоянно, са недостъчни и няма как да издържат. Те се стараха, но няма как да си запазят силите си толкова време. Не сме машини!", коментира той.

Наставникът на "Локомотив" Александър Тунчев пък заяви: "Отборът показа много добро лице. В последните няколко мача го правим, но днес бе върхът на айсберга. На полувремето си казахме, че трябва да сме по-уверени в завършващата фаза. През първото полувреме също играхме добре, имахме положения. Същото важи и за ЦСКА. След почивката обаче успяхме да вкараме положенията си. Всички играха отлично. Победата над ЦСКА няма как да не бъде сладка и ценна, тъй като е втора в историята ни на "Българска армия".

БАТАЛНИ СЦЕНИ

Мачът се забави с няколко минути заради неприятни сцени на стадиона. Агитките на "ЦСКА-София" и "Локомотив" (Пд) се сбиха жестоко преди началото на срещата.

Феновете на двата тима от години са в обтегнати отношения и преди е имало напрежение. Сега ситуацията ескалира след разменени реплики между привърженици на пловдивския тим, които бяха отделени в техния сектор ("Б") и фенове на домакините в сектор А. Стигна се до ръкопашни схватки, чупене на седалки и замеряне. В употреба бяха включени колани, лопати, дори едното ъглово флагче. Най-крайните фенове на "ЦСКА-София" в сектор Г също взеха активно участие, като нахлуха на пистата и стигнаха до трибуната на гостите. По-късно се разбра, че в суматохата е бил ударен със седалка по главата административният директор на "червените" Стойко Сакалиев.

Полицията не успя да се намеси веднага и допусна да се разрази масов бой. В крайна сметка сметка бе въдворен ред, като на униформените помогнаха и стюардите на стадиона. Очаква се във вторник Дисциплинарната комисия към БФС да обяви наказания за двата клуба за този грозен инцидент.