"ЦСКА-София" би след 5 гола и странен VAR

"Червените" излязоха на второ място след успеха с 3:2 над "Ботев" (Пд) на "Българска армия"

17 Окт. 2021
СПОРТАЛ
Еквадорският национал Жорди Кайседо е коленичил и благодари на Господ след първия от двата си гола срещу "Ботев" (Пд).

"ЦСКА-София" победи с 3:2 като домакин "Ботев" (Пд) в двубой от XI кръг на Първа лига и излезе на второ място в класирането, на 2 т. от лидера "Лудогорец" (24 т.), но и с мач по-малко от разградчани. Мачът на "Българска армия" ще се запомни не само с петте гола, но и със странните решения на рефера Георги Давидов, ощетили и двата тима, при това след консултация с VAR.

"ЦСКА-София" успя да поведе с 3:0, след като Жорди Кайседо засече в 42-ата мин. центриране отляво на Брадли Мазику, в 72-ата Георги Йомов удвои с удар от границата на наказателното поле, а в 74-ата Кайседо отбеляза второто си попадение в мача (и седмо в шампионата този сезон) след втора асистенция на Греъм Кери в двубоя.

В 79-ата мин. Тодор Неделев намали за "Ботев", а в 84-ата резервата Димитър Тонев намали, но до края пловдивчани не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Най-спорните ситуации бяха след почивката. В 67-ата минута попадение на Маркиньос ("Ботев") бе отменено, след като бе установено, че бразилецът е бил в засада, макар че повторенията не успяха да убедят достатъчно, че такава е имало.

Другото спорно положение бе в ущърб на "ЦСКА-София". В 79-ата мин. Маркиньос падна в наказателното поле на домакините, след като бе леко бутнат от Томас Лам, който се бе протегнал да избие топката от краката на съперника. Давидов отначало не даде дузпа, но след нова консултация с VAR отсъди нарушението.

След края треньорът на "ЦСКА-София" Стойчо Младенов не бе доволен, въпреки победата. "Миг подценяване. Противникът игра добър футбол. Така трябва да бъде - отборите да се надиграват. Успяхме да отбележим три гола и може би още толкова пропуснахме. Трите точки бяха най-важни. Бяхме по-добри в крайната фаза - в реализирането. През първото полувреме липсваше класата в крайната фаза на атаката, която се появи във втората част. След това дойде един спад, който не трябваше да се получава, но трите точки са си три точки. Ние не треперихме. Няма място за треперене и страх. Въпросът е, че в дадени моменти допускаме подценяване. Както започваме мача, така трябва да го довършим - със същата концентрация", каза той.

Наставникът на "Ботев" (Пд) Азрудин Валентич реши да не се фокусира върху съдийските отсъждания, а върху играта на отбора си. "Понякога имам чувството, че сме в ролята на юношески тим, който играе силно, създава много положения, но не може да стигне до гола. Много сме близо до "Лудогорец" и ЦСКА. Имаме много млад отбор и тепърва ще се развиваме. Домакините бяха тим, който може да убие темпото, а ние искахме да играем на високо темпо. Доволен съм, че моят тим игра енергичен футбол. Не спечелихме, защото имахме положения през първото полувреме, но не вкарахме. Много добър отбор сме и се подобряваме с всеки изминал мач. За мен е важно как реагираме на грешките си. Кайседо ни наказа в случаите, когато не реагирахме добре. Платихме скъпо за нашите грешки. Трябва да поправим това", коментира той.