Димитров е на 1/4-финал с Алкарас без загубен сет

Тенисист №1 на България спечели четвърти пореден мач в "Куинс клъб"

22 Юни 2023
Григор Димитров събира сили в стола за почивка по време на последната пауза в мача срещу Франсиско Серундоло в "Куинс клъб" в Лондон.

Фантастичното представяне на Григор Димитров от началото на сезона на трева в тениса продължава. Първата ракета на България (№26 в света) извоюва четвърта поредна победа в лондонския "Куинс клъб" и вече е на 1/4-финал в турнира от категория "АТР 500".

32-годишният хасковлия, който започна участието си в британската столица от квалификациите, надделя във II кръг на основната схема над поставения под №8 Франсиско Серундоло (Аржентина) с 6:3, 7:5. Следващото предизвикателство ще бъде най-високата летва в турнира - водачът в схемата Карлос Алкарас (Испания), който по-рано днес елиминира Иржи Лехечка (Чехия) с 6:2, 6:3.

С оглед на показаното дотук в надпреварата, Димитров има никак нелоши шансове срещу световния №2, за когото тревната настилка не е най-предпочитаната. Българинът продължава да няма загубен сет в тазгодишното си участие в турнира, на който е шампион от 2014 г.

Григор можеше да продължи и безупречното си представяне на сервис в Лондон, след като имаше аванс от сет и пробив срещу Серундоло. Все пак нашият топ тенисист допусна първия си брейк в турнира, позволявайки изравняване на резултата при 3:3 във втората част. Решаващият втори брейк в негова полза дойде в 11-ия гейм, след което победата беше подпечатана още с първия мачбол след 1:27 ч. игра на централния корт.

Сблъсъкът между Димитров и Алкарас ще бъде трети в съперничеството им в професионалния тур. 20-годишният испанец спечели предишните две срещи с по 2-0 сета на турнири от сериите "Мастърс" - на твърд корт в зала в Париж през ноември 2022 г. и на клей в Мадрид през април 2023 г.

Българинът и испанецът ще излязат на тревата в Лондон в последния мач от утрешната програма, който трябва да започне около 20:00 ч. наше време.