Димитров отново допусна обрат и се сбогува рано със Синсинати

15 Авг. 2024
Григор Димитров е свел примирено глава, усещайки, че мачът срещу Фабиан Марожан се изплъзва от ръцете му.
Макс спорт стопкадър

Във втори пореден турнир от сериите "Мастърс" най-добрият български тенисист Григор Димитров (№9 в света) допусна обрат и отпадна безславно. След като по право почива на старта на основната схема в Синсинати (САЩ), поставеният под №8 българин отстъпи във II кръг пред унгареца Фабиан Марожан с 6:4, 4:6, 3:6 за по-малко от два часа.

Първата част беше решена от един пробив. Осъществи го 33-годишният хасковлия в петия гейм, след като в предния бе отразил два поредни брейкбола при 15:40 в своето подаване.

Във втория сет Димитров допусна пробив и изостана с 2:4, но след моментален рибрейк изравни при 4:4. В деветия гейм българският топ тенисист пропусна точка за пробив, която ако беше реализирал, щеше да му осигури сервис за победата. Вместо това първата ни ракета допусна още един пробив в подаването си и младият унгарец се върна в мача.

Решаващата трета част се разви по сходен сценарий, освен че Григор не успя да върне брейка, който допусна в шестия гейм. Този път 24-годишният Марожан затвърди аванса си на 5:2 и затвори двубоя с първия си мачбол след 1:57 ч.

Това беше втори мач за най-добрия български тенисист срещу този съперник в професионалния тур и първо поражение. При предишната им среща нашата звезда се наложи с 3-0 сета във II кръг на "Ролан Гарос" през май.

През миналата седмица Димитров отпадна по аналогичен начин и на "Мастърс" в Монреал (Канада). В среща от 1/8-финалите там българинът пропусна три мачбола и отстъпи с 6:4, 6:7 (5), 3:6 пред австралиеца Алексей Попирин, който впоследствие спечели титлата.