Ел Маестровите мъки на "ЦСКА-София" продължиха

"Локо" (Пд) победи и "Левски" и се върна на върха в класирането

06 Авг. 2023Обновена
Нападателят на домакините Матиас Фаетон (вляво) опитва удар към вратата на "Славия"

"ЦСКА-София" не успя да спечели победа и във втория си мач под ръководството на треньора Нестор Ел Маестро, който наскоро започна втория си период начело на тима.

След като паднаха катастрофално с 0:4 при гостуването си на румънсикя "Сепси" във II предварителен кръг за Лега на конференциите, сега "червените" отърваха загубата от "Славия" в домакинския мач от IV кръг в Първа лига с гол в края - 1:1, и това ги остави извън Топ 6 в класирането.

А след мача част от феновете на "ЦСКА-София" се събраха да чакат играчите на тима, за да им искат обяснение за слабото представяне. Те успяха да извикат при себе си Тобиас Хайнц и разговаряха с него. Доскорошният капитан Иван Турицов се опита да избегне гневните фенове, но беше забелязан и привикан за обяснение. Имаше размяна на нецензурни изрази, вратарят Димитър Евтимов също се включи. Все пак напрежението беше потушено от стюарди и полиция.

В самия мач Ел Маестро направи четири промени в статовия състав спрямо резила срещу "Сепси", като остави зивън 11-те Иван Турицов, Сейни Санянг, Енес Махмутович и Марселино Кареaсо. Но мъките за отбора и феновете му продължиха срещу добре организираната игра на "белите". През първата част практически единствената реална възможност за гол на "ЦСКА-София" бе в 38-ата мин., когато Джонатан Линдсет изстреля сило топката и тя се удари в напречната греда.

През второто полувреме играта бе равностойна и ситуации за гол почти липсваха, но все пак "Славия" откри: в 76-ата мин. Людовик Соарес подаде на Галин Иванов в наказателното поле и докато "червените" защитници го гледаха той прати топката във вратата. Само няколко минути по-късно "белите" можеше да си решат мача, но след удар на Емил Стоев топката бе изчистена точн опред голлинията.

"ЦСКА-София" се спаси от втора поредна загуба 8 минути преди края на редовното време, когато резервата Лазар Туфегджич изравни с удар с глава, когато засече центриране на Тобиас Хайнц.

Ел Маестро: Гъвкави сме тактически

„Ако не победим, тогава можем да получим цялата критика. Ние не сме на нивото, на което искаме да бъдем. Нивото на нашата организация на играта не е добро. Има много неща, които не са на нужното ниво. Представихме се по-добре от това, което показахме преди няколко дни. Това е процес, който ще отнеме време. Знам каква е ситуацията в отбора. Виждам момчетата всеки ден, няма да бъдем там, където искаме в следващите дни – ще ни отнеме повече време - заяви Нестор Ел Маестро след мача. - Създадохме много положение, но не сме на нивото, на което трябва да е ЦСКА. Не изглеждаме достатъчно свежи, колкото трябваше да бъдем. Мисля, че сме много гъвкави тактически. Имаме различен брой формации, които можем да използваме в различните двубои. Генерално трябва да променим много неща, защото имаме качествата да се борим с "Лудогорец". Имаме необходимата класа, но не знам дали ще успеем за 6 дни преди мача. Футболът е странна игра, ще отидем в Разград с нагласата, че ще победим“.

"Локо" (Пд) победи и "Левски"

и се върна на върха в класирането

В последния неделен мач от IV кръг "Локомотив" (Пд) спечели третата си победа и се върна на върха в класирането. Пловдивчани се наложиха с 2:1 над "Левски", като нанесоха второ поражение на "сините" този шампионат.

"Локо" поведе още в 8-ата мин. с попадение на Джовани, а Рикардиньо изравни в 33-ата. Но след още само 7 минути игра домакините отново излязоха напред с попадение на Георги Минчев.

Футболистите на "Левски" създадоха няколко много изгодни положения за гол, но вратарят на пловдивчане Динко Хоркаш направи страхотни спасявания. Сеиозни пропуски направиха Марин Петков, Рикардиньо и Уелтон.

"Сините" останаха ощ в 4-ата мин. на мача без един от основните си защитници - Жреми Петрис, който получи травма в лявото бедро и бе сменен принудително от Потрек-Габриел Галчев. В следващите дни ще стане ясно доколко сеиозна е контузията на френския ляв бек и дали ще отсъства дълго от игра.