Григор Димитров мина на парад към 1/4-финалите в Бризбън

Българският тенисист се отказа от по-нататъшно участие в турнира на двойки

04 Яну. 2024Обновена

Григор Димитров се класира с лекота за 1/4-финалите на тенис турнира в Бризбън (Австралия, $661 585). Във II кръг от надпреварата с категория "АТР 250" поставеният под №2 българин разгроми Даниел Алтмайер с 6:1, 6:2 за малко повече от час.

32-годишният хасковлия спечели първите пет гейма от мача на централния корт "Пат Рафтър Арина" и до края само затвърждаваше превъзходството си срещу 25-годишния германец. Всъщност най-големи затруднения Григор имаше в последния гейм от мача, в който даде единствените 3 точки за пробив на своя съперник - две поредни при 15:40 и още една при предимство, но след като ги отрази, затвори двубоя още с първия си мачбол след 67 минути игра.

"Беше хубав мач. Получи се добре в началото. Бях агресивен, когато трябваше. Щастлив съм. Имам хубави спомени тук. Това е един от любимите ми кортове. Винаги е удоволствие да играя пред вас. Радвам се, когато съм в Австралия", сподели в ТВ интервюто на корта Димитров, който има титла в Бризбън от 2017 г.

На следващото стъпало първата ракета на България (№14 в света) ще играе срещу представител на домакините - Ринки Хиджиката. По-рано днес участващият с "уайлд кард" австралиец се справи след обрат с квалификанта Томаш Махач (Чехия) - 5:7, 6:2, 7:6 (4).

"ОК, няма проблем. Каквото е, това е - коментира с усмивка Григор, когато научи с кого ще спори за място на 1/2-финалите. - Публиката ще бъде зад него, това е нормално. Аз обичам честните битки. Надявам се, че ще се получи хубав мач и ще се насладите. Винаги излизаме пред вас да дадем най-доброто от себе си. Двама излизат, за съжаление единият си тръгва победен. Такъв е животът."

Мачът между Димитров и Хиджиката, който ще бъде изобщо първи помежду им в тура на АТР, беше поставен като последен в програмата на Корт №1 за петък и трябва да започне в 8:30 ч. наше време утре сутрин. Победителят от него ще срещне в спора за място на финала по-добрия измежду Рафаел Надал и Джордан Томпсън.

Испанският ветеран спечели и втория си мач след завръщането на корта след едногодишно отсъствие, без да загуби сет - 6:1, 6:2 срещу австралиеца Джейсън Къблър. Следващият му съперник също е представител на домакините - Томпсън се класира за 1/4-финалите без игра заради отказване на французина Юго Умбер.

НА ДВОЙКИ

Около час след края на срещата му на сингъл стана ясно, че Григор Димитров се е отказал от по-нататъшно участие в турнира на двойки в Бризбън. Днес нашият топ тенисист и американският му партньор Себастиан Корда трябваше да изиграят мача си от 1/4-финалите на каре срещу поставените под №2 в схемата Лойд Гласпул и Жан-Жулиен Рожер.

В крайна сметка британецът и нидерландецът се класираха напред със служебна победа и очакват №3 Натаниъл Ламънс/Джаксън Уитроу (САЩ) или №8 Юки Бамбри (Индия)/Робин Хаазе (Нидерландия).