Григор Димитров стигна до 1/2-финал на "Мастърс" в Париж

Най-добрият ни тенисист постигна четвъртата си победа от 4 мача с поляка Хуркач

03 Ноем. 2023Обновена
Григор Димитров приема овациите на публиката в Accor Arena след победата си над Хубер Хуркач

Най-добрият български тенисист Григор Димитров продължава блестящото си представяне на последния за годината "Мастърс" турнир - този в Париж, и се класира за полуфиналите. 17-ия т в света хасковлия елиминира поляка Хуберт Хуркач (№11) с 6:1, 4:6, 6:4 за 1 час и 40 минути игра и за втори път в кариерата си е в Топ 4 на тази надпревара.

Това бе четвърта победа от 4 мача на Димитров срещу притежаващия един от най-мощните сервиси в тура Хуркач. И този път полякът не изневери на стила си и пласира 19 аса, срещу само 9 на Григор, но при разиграванията нашият тенисист доминираше, освен това направи и по-малко непредизвикани грешки (6:13).

"Във втория сет опитвах постоянно да предвиждам посоката на сервиса му, но не познавах нито веднъж. Изчаквах шансовете си и трябваше да съм много концентриран. Знаех, че трябва да издебна възможностите да влизам в разигравания. Чувствам се добре, готов съм за още такива мачове. Засега тялото ми издържа на натоварването - сподели след победата Димитров. - Най-важно е физическото ми състояние, за да мога да играя на това ниво продължително време. Важно е да не получавам физически спадове по време на мачовете. С добрата подготовка се поставям в ситуация да поддържам високо ниво в течение на мачовете. Утре ще бъде нов мач срещу напълно различен съперник и ще трябва да се адаптирам. Усмихвам се, защото съм доволен, че отново след 2017-а достигнах до 40 спечелени победи за сезон. Екипът ми също е щастлив”.

Дотук в Париж Димитров елиминира №22 в света Лоренцо Музети (Ит), №3 Даниил Медведев (Рус), №33 Александър Бублик (Каз) и №11 Хуркач. За място на финала той ще спори с един измежду Стефанос Циципас (Гър, №7) и Карен Хачанов (Рус, №15), които играят по-късно днес.

Утрешният полуфинал ще бъде втори за годината от сериите "Мастърс" за Димитров - миналия месец той бе в Топ 4 и на "Мастърс" в Шанхай (Кит). Освен това Григор за втори път играе на полуфинал в Париж след 2019-а, когато отстъпи пред Новак Джокович. Сега двамата може да се срещнат само на финал, тъй като сърбинът е в горната част на схемата и тази вечер ще играе на 1/4-финалите срещу Холгер Руне (Дан).