Григор Димитров стигна четвърти 1/2-финал за 2023 г.

Водачът на схемата ще е съперник на българския тенисист за място на финала в Чънду

24 Септ. 2023
Григор Димитров подсича топката от бекхенд при последната си среща с Александър Зверев - в III кръг на US Open на 2 септември.

За четвърти път от началото на сезона Григор Димитров се класира за 1/2-финалите на турнир от професионалната верига в тениса (АТР). Поставеният под №3 българин (№20 в света) преодоля 1/4-финалите на "АТР 250" в Чънду (Китай) с двусетова победа над Кристофър О`Конъл - 6:4, 6:1.

Това беше трети мач и трета победа за 32-годишния хасковлия срещу 29-годишния австралиец. Предишните им две срещи бяха през 2017 г. на Australian Open и през тази година в Женева, където беше и едното достигане до Топ 4 за Григор.

Всъщност в швейцарския град през май беше и единственото участие на Димитров във финал през 2023 г. - загубен срещу Николас Джари. Другите му два 1/2-финала бяха в Ротердам през февруари и във Вашингтон през август.

Съперник на българския топ тенисист за място на финала в Чънду ще бъде водачът в схемата Александър Зверев. По-рано днес германецът надделя след обрат в три сета срещу Миомир Кецманович (Сърбия) - 5:7, 7:5, 6:2.

Димитров и Зверев имат седем предишни мача, от които нашият състезател е спечелил само един - първия през 2014 г. Последната им среща беше на US Open в началото на септември, когато Григор взе откриващия сет, но загуби следващите три.

Двубоят им в китайския град е в понеделник (25 септември) от 14:30 ч. българско време. Прякото предаване у нас ще бъде по платения ТВ канал "Макс спорт 1.