Григор Димитров вече е в Топ 16 в Шанхай

Тенисист №1 на България излиза срещу Карлос Алкарас на 1/8-финалите от китайския "Мастърс"

09 Окт. 2023Обновена

Поставеният под №18 Григор Димитров постигна втора поредна убедителна победа и се класира за 1/8-финалите на "Мастърс" турнира по тенис в Шанхай (Китай, $8,8 млн.). В мач от III кръг българският топсъстезател надигра руснака Карен Хачанов със 7:6 (6), 6:4 и продължава без загубен сет.

Двубоят на централния корт продължи 1:58 ч. като игрово време, но реално трая почти три часа, след като заради дъжд беше прекъснат за близо час в края на първата част. Съдията Карлос Бернардес спря мача точно когато Григор направи минипробив в тайбрека и поведе с 2:0 точки.

След 54-минутна пауза двамата тенисисти се върнаха на игрището и 32-годишният хасковлия скоро загуби предимството си с двойна грешка. После Димитров отново осъществи минипробив и отново не успя да го задържи, поради което трябваше да отразява сетбол на свой сервис при 5:6. Със серия от три поредни спечелени разигравания първата ни ракета затвори частта.

Във втория сет имаше българинът постигна и единствения пробив в целия мач, след което сложи точка на спора още с първия от три поредни мачбола в 10-ия гейм. Това беше втори успех за него от два изиграни мача срещу Хачанов.

За място на 1/4-финалите в Шанхай Димитров ще се изправи срещу водача в схемата Карлос Алкарас (Испания), който по-късно днес се справи мъчно с Даниъл Евънс (Великобритания) - 7:6 (1), 6:4.

Въпреки че се изиграха само два сета, мачът продължи два часа и половина. И в двете части бившият №1 в света изостана с пробив, но успя да осъществи рибрейк, като във втория сет взе и още веднъж подаването на англичанина, за да затвори двубоя още се първия си мачбол.

Димитров и Алакарас имат три предишни срещи, всичките спечелени от 20-годишния испанец. Четвъртият им мач ще се играе в сряда.