"Левски" вече е на дъното - 3 мача, 3 загуби

Треньорът Живко Миланов намекна, че може да напусне след най-слабия старт на сезона в цялата история на клуба

08 Авг. 2021
Тонислав Йорданов (вторият от дясно на ляво) ликува след попадението си от дузпа срещу "Левски".
СПОРТАЛ

"Левски" се закотви на последно място в класирането, след като отстъпи с 0:2 като домакин на "Арда" в третия кръг на Първа лига. Това бе трета загуба от три мача за "сините", които записаха най-слабия старт във футболното първенство в цялата си 107-годишна история.

Головете за гостите от Кърджали паднаха след много груби грешки на играчите на "Левски", които така и не успяха цял мач да пресътворят на терена наставленията на треньора си Живко Миланов. В 20-ата мин. халфът Симеон Славчев обърка един пас и подаде топката на Иван Коконов. Последният нахлу в наказателното поле след двойно подаване с Жуниньо и бе съборен от защитника на "сините" Христофор Хубчев. Дузпата беше потвърдена и от VAR, а Тонислав Йорданов вкара точно наказателния удар - 1:0.

В 32-рата мин. последва нов гаф - вратарят и капитан Николай Михайлов изнесе топката първолашки, подавайки я на съперников играч. Последва бърза атака на "Арда", завършена успешно от Спас Делев - 2:0.

Дебютиралият за "Левски" Георги Миланов бе в основата на по-опасните положения за тима си. Негов шут от пряк свободен удар бе спасен от вратаря на "Арда" Иван Караджов, а малко след почивката за малко не уцели вратата със силен изстрел. В 86-ата мин. пък Мартин Петков улучи левия страничен стълб.

След края Живко Миланов заяви, че поема цялата отговорност за представянето на отбора и още утре ще има среща с ръководството на клуба, на която е готов за всякакви решения, стига да са в полза на "Левски". Той все пак изрази готовност да опита да изведе тима от трудната ситуация.

"Натежава много третата поредна загуба, две от тях на наш терен. Сами се бихме. Знаехме как играе "Арда", но беше трудно да се върнем след тези грешки. Затвориха се второто полувреме и беше много трудно за нас. Имахме желание, липсваше ни креативност. Тези два гола малко свлиха гарда на момчетата. Сами се вкарахме в това положение и сами трябва да се изкараме от него. Момчетата трябва да работят, защото клубът и феновете не заслужават това. Изходът на това е, че трябва да се вземат нови играчи. Не трябва да се отказват тези млади момчета, защото футболът е пред тях. Цялата отговорност е моя и бих си я поел. Ще имам среща с ръководителите, за да видим какъв да бъде най-добрият вариант. Поемам отговорността и тези хора трябва да видят различен "Левски". Клубът не трябва да е в това състояние. Говорим, че ще залагаме на млади момчета, но част от тях все още не са готови за мъжкия футбол. Ще седнем да говорим за най-добрия път и начин за излизане от тази криза. Като футболист не съм се предавал и ще се боря до последно. И в най-трудния момент винаги съм успявал да покажа характер и да изляза", коментира Живко Миланов.

Наставникът на "Арда" Николай Киров пък заяви: "Доволен съм от отбора през по-голямата част от двубоя. Бяхме дисциплинирани. Пропукахме се през втората част, което не е добре. Мисля, че можехме да доразвием още повече атаки. Противникът имаше свободни пространства. Трябва да имаме по-голямо самочувствие. Противникът ни понатисна. Вкараха по-офанзивни футболисти, но трябваше да използваме точно това - навлизането в нашата половина и повечето свободни пространства. В Европа противниците ни се възползваха от всяка наша грешка. Хубаво е, че се учим в този аспект и правим така, че ние да се възползваме. Нашето желание е да направим добро представяне, както през миналия сезон. Дай Боже да постигнем нещо повече."