Разградчани спечелиха с 4:0 срещу молдовския "Петрокуб" в първия плейофен мач

22 Авг. 2024
Капитанът на "Лудогорец" Якуб Пьотровски (вляво) посяга да избие топката от краката на Владимир Амброс от "Петрокуб" по време на двубоя в Разград.
Булфото

"Лудогорец" спечели много ценна победа с 4:0 в домакинството срещу молдовския "Петрокуб" в първи плейофен мач за влизане в групите на Лига Европа. Резултатът дава сериозно предимство на разградчани преди реванша идния четвъртък (29 август) в Кишинев в битката за попадане в основната фаза за втория по значимост европейски клубен турнир.

Българският шампион беше очевидно по-добрият отбор на терена. Домакините поведоха в резултата в 23-ата мин. след гол с глава на швейцарския национал Квадво Дуа, който засече центриране на Кайо Видал.

В 45-ата мин. норвежецът Аслак Фон Витри улучи напречната греда на вратата на "Петрокуб" след изпълнение на пряк свободен удар. В 59-ата мин. "Лудогорец" вече водеше с 2:0 с попадение на бразилеца Руан Круз след асистенция на сънародника му Рик Джонатан.

Победата можеше и да е по-убедителна, но пропуски направиха Якуб Пьотровски, Дуа и Круз. "Лудогорец" нанесе решителния си удар чак в допълнителното време. В първата минута на продължението португалецът Диниш Алмейда вкара третия гол след добавка, като преди това Тодор Неделев бе изпълнил пряк свободен удар, а вратарят на "Петрокуб" Силвиу Смаленеа изби. В 4-ата минута след 90-те Алмейда заби с глава за втори път в мача и оформи крайния резултат след центриране на Неделев от ъглов удар.

ОТЗИВИ

Временният треньор на "Лудогорец" Захари Сираков коментира след победата: "Доволен съм от първото полувреме. През второто се видя, че имахме нашите кризисни моменти пред вратата ни. Радващото е, че не допуснахме гол. Хубаво е, че играхме до края и търсихме нашето. Доволен съм, че взехме комфортна преднина. Отборът на гостите не е случаен и играе футбол. Поздравявам техния треньор, че ги учи да играят футбол. Ще направим всичко възможно, за да подходят момчетата сериозно към реванша. Има още какво да се изисква, когато пресираме. Радващото е, че днес се опитахме да играем комбинативен футбол. Поздравявам момчетата, че се изправиха бързо след тежката загуба."