"Лудогорец" включи само на първа скорост в Хелзинки

Треньорът на "Рома" Жозе Моуриньо обяви, че мачът с българския шампион ще бъде решаващ за второто място

06 Окт. 2022Обновена
Аржентинецът Матиас Тисера (вдясно) е пратил топката покрай вратаря на ХИК Конър Хазард и така открива резултата за "Лудогорец" при гостуването в Хелзинки.

"Лудогорец" не успя да спечели гостуването си срещу ХИК и завърши 1:1 в мача от група С на Лига Европа. Преди двубоя в Хелзинки треньорът на разградчани Анте Шимунджа се бе заканил: "Аз искам ние да минем на седма скорост." За съжаление обаче българският шампион не успя да покаже желаната доминация на терена и позволи на домакините да спечелят първата си точка в групата.

Мачът започна много добре за тима на "Лудогорец", който поведе в резултата още в 10-ата мин. Тогава бразилецът Каули Оливейра подаде удобен пас към аржентинеца Матиас Тисера, който пусна топката покрай вратаря на домакините Конър Хазард - 1:0.

До почивката двата тима имаха по едно по-сериозно положение. В 28-ата мин. Перпарим Хетемай (ХИК) вече виждаше как ударът му влиза във вратата на българския тим, но съотборникът му Малик Абубакари се случи на пътя на топката. След това Бърнард Текпетей ("Лудогорец") отправи шут, който бе спасен от Хазард.

ХИК обаче успя да изравни след почивката. В 55-ата мин. Сантери Хостика центрира и Хетемай засече с глава - 1:1. През втората част вратарят на "Лудогорец" Серджио Падт имаше добри изяви, спасявайки удари на Дейвид Браун и резервата Боян Радулович, които излязоха сами срещу него.

Добра възможност за гол имаше и влезлият като смяна за "Лудогорец" Нонато.

След този мач "Лудогорец" има 4 точки след първите три мача в групата (1 победа, 1 равенство, 1 загуба). Следващият двубой на разградчани в Лига Европа е отново срещу ХИК - на 13 октомври в Разград.

"Лудогорец" обаче извади късмет и е на второ място в класирането след третия кръг мачове в групата, въпреки пропуснатата победа. Това стана благодарение на победата на лидера "Бетис" с 2:1 над "Рома" в Италия. Домакините поведоха чрез Пауло Дибала от дузпа в 34-ата мин., но испанският тим направи пълен обрат с голове на Гуидо Родригес (40) и Луис Енрике (88).

Така "Бетис" води в класирането с пълен актив от 9 т., следва "Лудогорец" (4 т.), "Рома" (3 т.) и ХИК (1 т.).

След тази загуба треньорът на "Рома" Жозе Моуриньо призна, че тимът му ще се бори за второто място и мачът срещу "Лудогорец" на 3 ноември в Рим ще бъде решителен. "Откровено става повече от трудно да завършим на първото място. Но не сме се отказали да преминем в следващата фаза, ще опитаме да завършим на втората позиция с риск да ни се падне силен отбор от отпадналите от Шампионска лига. Но между тази възможност и варианта да завършим трети или четвърти, и да напуснем турнира, избирам първото. В крайна сметка последният мач, този с "Лудогорец", ще бъде решаващ за второто място", заяви Моуриньо след двубоя с "Бетис".

ОТЗИВИ

След мача треньорът на "Лудогорец" Анте Шимунджа призна, че тимът му не е заслужавал победата. "Видях отбор, който се сбори, който иска да играе на ниво. Разбира се, изкуственият терен не е същият, но предвид мача, мисля, че е заслужен резултат. Когато водиш и получиш гол от статични положения не е добре, още повече, че досега се справяхме добре при тези положения. Трудно е да кажа, че загубихме две точки. Този резултат е заслужен предвид играта на двата отбора", коментира словенецът.

Капитанът на разградчани Антон Недялков пък беше на малко по-различно мнение: "Победата беше наша, но направихме една тактическа грешка, която ни лиши."