"Лудогорец" влезе в Лига Европа с победа и на реванша

Българският шампион се наложи с 2:1 при гостуването си на молдовския

29 Авг. 2024
Спас Делев приема поздравления за изравнителния си гол
тв скрийншот

"Лудогорец" влезе в основната фаза на втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа, след като постигна втора победа над молдовския шампион "Петрокуб". На реванша в Молдова разградският тим се наложи с 2:1 и продължава напред с общ резултат 6:1 след 4:0 като домакин.

Българският шампион изостана в резултата в 28-ата мин. При атака на "Петрокуб" през центъра топката стигна на чиста позиция до Владимир Амброс, който преодоля вратаря Серджио Падт.

При 1:0 за домакините дойде и почивката, а на практика всичко бе решено, след като в 58-ата мин- "Петрокуб" остана с човек по-малко на терена. Виктор Мудрак направи фаул пред наказателното поле срещу Рик Джонатан, за което получи жълт картон, но изръкопляска иронично към на съдията и видя втори жълт и съответно червен картон.

В 75-ата минута "Лудогорец" изравни, когато Спас Делев се озова сам срещу вратаря на домакините след груба грешка в защитата им. Оттам-нататък мачът се доиграваше, като българският отбор контролираше изцяло събитията. И в крайна сметка стигна и до победата буквално в последните секунди на даденото от съдията продължения. Тогава Рик Джонатан реализира с параболичен удар от границата на наказателното поле.

Утгре ще се тегли жребият, който ще определи осемте съперника на "Лудогорец" в основната фаза на Лига Европа. Тя ще се играе в изцяло нов формат, подобно на обновената Шампионска лига, като разградският тим ще има 4 домакинства и 4 гостувания.