Меси се отпуши в ПСЖ срещу "Сити" на Гуардиола

Дебютантът в Шампионската лига "Шериф" шокира "Реал" на "Сантяго Бернабеу"

29 Септ. 2021Обновена
Лионел Меси е разперил ръце, празнувайки първия си гол с екипа на "Пари Сен Жермен".

Футболната суперзвезда Лионел Меси вкара първия гол в кариерата си за отбор, различен от "Барселона". Аржентинецът най-сетне се отпуши за новия си клуб "Пари Сен Жермен" и подпечата победата на парижани с 2:0 над "Манчестър Сити" във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

По ирония на съдбата 6-кратният носител на "Златната топка" реализира първото си попадение след сензационния летен трансфер на "Парк дьо Пренс" срещу тим, воден от Хосеп Гуардиола - треньора, под чието ръководство постигна най-големите си успехи на клубно ниво.

В общо четвъртия си мач за ПСЖ и втори в най-престижния европейски клубен турнир Меси започна като титуляр след излекуваната лека контузия в лявото коляно. През по-голяма част от мача във френската столица Лео беше изолиран от играта, но четвърт час преди края успя да блесне след двойно подаване с Килиан Мбапе и прецизен изстрел от двайсетина метра в горния десен ъгъл, с който оформи крайния резултат.

Преди това Идриса Гей беше открил с попадение още в 8-ата мин., а шампионът на Англия така и не успя да реализира нито една от създадените възможности пред Джанлуиджи Донарума.

За Меси голът е под №121 в неговия 151-ви мач в Шампионската лига. Той е на второ място във вечната ранглиста на турнира след вечния си съперник Кристиано Роналдо, който има 135 гола в 177 мача. Също така попадението е седмо за Лео срещу отбори, водени от Гуардиола.

Сензацията на вечерта, а вероятно и на сезона се случи на ст. "Сантяго Бернабеу" в Мадрид. В своя дом носителят на рекордните 13 титли европейски крал "Реал" беше победен с 1:2 от дебютанта в Шампионската лига "Шериф" (Тираспол). Молдовският първенец изтръгна успеха с гол на Себастиан Тил в 90-ата мин., след като преди това гостите поведоха с попадение на Джасур Яхшибаев в 25-ата мин., а домакините се добраха до равенство с гол от дузпа на Карим Бензема в 65-ата мин.

"Шериф" шокиращо оглави еднолично класирането в група D след две победи от два изиграни мача, след като в откриващата седмица срази "Шахтьор" (Донецк) с 2:0 у дома. Тази вечер украинците завършиха 0:0 като домакини срещу италианския шампион "Интер".

Това беше и единственият двубой без попадения във вторнишката порция от осем мача в Шампионската лига. Нулевото равенство на Олимпийския стадион в Киев беше компенсирано с шест гола в сблъсъка между "Порто" и "Ливърпул" на ст. "Драгао" в Порто.

Гостите от Англия сразиха португалския вицешампион с 5:1 с попадения на звездното си трио в атака - едно на Садио Мане и по две на Мохамед Салах и влезлия като резерва Роберто Фирмино, навлизащ във форма след продължително лечение на травма. "Червените" от Мърсисайд излязоха начело в класирането на група В с пълен актив от 6 т., следвани от "Атлетико" (Мадрид) с 4 т.

Шампионът на Испания изтръгна драматичен успех с 2:1 над "Милан" след обрат като гост на ст. "Сан Сиро". Шест минути преди края на редовното време "росонерите" водеха в резултата след гол на Рафаел Леао в 20-ата мин., но малко по-късно Франк Кесие получи червен картон и италианците не удържаха на финалния щурм с 10 души. Антоан Гризман в 84-тата и Луис Суарес от дузпа в 7-ата мин. от добавеното време попариха тифозите по трибуните в Милано.