MVP Везенков засили "Олимпиакос" към върха в Евролигата

15 Окт. 2022
Александър Везенков (вляво) и съотборниците му в "Олимпиакос" Алек Питърс (№25) и Костас Слукас (№11) опитват да спрат пробив към коша на гарда на "Жалгирис" Лукас Лекавичус по време на снощния мач от Евролигата в Пирея.

Баскетболният национал Александър Везенков изигра поредния си впечатляващ мач в най-силния европейски клубен турнир - Евролигата. Крилото на "Олимпиакос" беше в основата на домакинския успех с 90:80 над литовския "Жалгирис", изкачил гръцкия клуб временно на първо място в класирането.

27-годишният Саша постигна "дабъл-дабъл" с 23 точки и 14 борби, към които добави 2 асистенции и 2 откраднати топки. Българската звезда на тима от Пирея оформи коефициент на полезно действие 37 за 36 минути на терена като титуляр и беше избран за най-полезен играч (MVP) в мача.

Везенков и компания имаха пълен контрол върху двубоя от втората четвърт нататък, като в края на третата част разликата в резултата достигна двуцифрени размери (67:56). До финалната сирена домакините поддържаха дистанция без особени проблеми и записаха втората си победа от два изиграни мача от началото на редовния сезон.

Втори по резултатност за "Олимпиакос" беше Мустафа Фал с 16 точки и 5 борби, Янулис Ларендзакис допринесе с 15 точки за успеха, а Томас Уолкъп завърши с 10 точки и 6 асистенции.

Втори по резултатност в мача след Везенков пък стана Игнас Браздейкис с 21 т. за "Жалгирис". За гостите от Каунас Кийнън Еванс реализира още 14 точки, Тайлър Кавано се отчете с 12 точки и 7 борби, а Роландс Шмитс приключи с 10 точки.

С пълен актив 2-0 след първите два кръга са само пет отбора, като след изиграването на всички мачове "Олимпиакос" (+20) беше изместен от първата позиция от "Фенербахче" (+27) по точкова разлика. Другите три все още непобедени отбори са "Монако" (+17), "Алба" (Берлин) (+16) и "Баскония" (+10).

В III кръг на 19 октомври тимът на Везенков ще гостува срещу вицешампиона от предишното издание на Евролигата "Реал" (Мадрид).

Olympiacos Piraeus improved to 2-0 on the young season by knocking off Zalgiris Kaunas for its first home victory.ABOUT EUROLEAGUE BASKETBALL Euroleague Bask...