Норвежец реши скучно "червено" дерби в полза на "ЦСКА-София"

ВАР основателно отмени изравнителен гол на "ЦСКА 1948"

12 Март 2023Обновена
Авторът на единствения гол в мача между двата отбора с името на ЦСКА - Тобиас Хайнц, е в прегръдката на съотборника си Дюкенс Назон (№9), а да го поздрави идва и Тибо Вион, докато националният вратар Даниел Наумов се изправя унило след неуспешния опит да предотврати попадението.
SPORTAL.BG

Дебютен гол на норвежеца Тобиас Хайнц с екипа на "ЦСКА-София" реши двубоя срещу "ЦСКА 1948" в полза на лидера във футболното първенство. "Червеното" дерби от XXIII кръг на Първа лига предизвика шумна полемика през седмицата, но в крайна сметка предложи скучна игра и завърши 1:0 в полза на гостите в Бистрица.

Мачът на ст. "Витоша" в планинското село край София се игра пред стотина зрители по трибуните и още няколкостотин на хълма в гората над игрището. Там се бяха разположили феновете на отбора от Борисовата градина, които в знак на протест срещу високата цена на ограниченото количество отпуснати им билети отказаха да влязат на стадиона.

Домакините, които са на трето място във временното класиране, изпуснаха най-чистото си положение още във втората минута, когато Ангел Бастунов беше изведен от Ивайло Чочев сам срещу Густаво Бусато, но бразилският вратар успя да избие шута му. В аналогична чиста ситуация пропуск пред отсрещната врата преди почивката пък направи Дюкенс Назон.

Безличната игра и на двата тима продължи и през второто полувреме, като единственият проблясък в средата му се оказа и решаващ за крайния изход. В 66-ата мин. играчите на "ЦСКА-София" откраднаха топката в центъра, Назон изведе току-що влезлия като резерва Хайнц и скандинавецът преодоля сам защитната линия на "ЦСКА 1948", след което с изстрел от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на национала Даниел Наумов.

Шест минути по-късно домакините вкараха изравнителен гол, но той правилно беше отменен след намеса от ВАР заради овладяване на топката с ръка от страна на голмайстора Евгений Сердюк. До края на мача и двата тима организираха предимно хаотични атаки, които не доведоха до нищо значимо.

"Причините за загубата бяха, че имахме ситуации, в които да вкарахме гол, но не успяхме - анализира треньорът на "ЦСКА 1948" Тодор Янчев, за чийто отбор това беше първо домакинско поражение от началото на сезона. - Създадохме ситуации, но в крайна сметка откакто сме започнали втория полусезон, създаваме много и малко вкарваме. Има го във футбола, за съжаление. Просто направиха добра контраатака, при която ни вкараха. Не бяхме изненадани от нищо. Познаваме се добре двата отбора. Просто те се възползваха от тяхното положение. Не съм гледал ситуацията с отменения гол, но след като се е свирило... Съдиите имат и ВАР, не мога да кажа в момента. Гледаме напред, това е част от маратона, наречен първенство. Готвим се за следващия съперник и фокусът ни е изцяло върху следващия мач."

Благодарение на победата "ЦСКА-София" запази преднината си от 4 т. пред шампиона "Лудогорец" и увеличи тази пред "ЦСКА 1948" на 12 т. седем кръга преди края на редовния сезон. След края му отборите от Топ 6 ще се срещнат още по веднъж всеки срещу всеки в плейофите за титлата.

"В такива мачове играта не е на първо място. Това беше мач, който на всяка цена трябваше да спечелим - коментира пом.-треньорът на тима от "Българска армия" Величко Капланович, който води отбора във втори пореден мач заради наказанието на Саша Илич. - Естествено, че ще искаме да подобрим още играта си, за да играем по-добре и по-красиво, и работим върху това. Когато играете такива специфични мачове, най-важното е да победиш. Вие много по-добре разбирате от мен защо този мач е специфичен. Това, което искахме да направим днес, е играчите да не усещат никакво напрежение. Разбира се, знаят колко тежък е този мач. Много е хубаво да чувате толкова много хора да подкрепят отбора. Много съм горд, че футболистите днес отвърнаха с победа. Феновете показаха през пролетта защо са толкова важни и съм щастлив, че им се отблагодарихме. Благодаря им днес за подкрепата."