"Реал" загуби и ще трепери до края в Шампионската лига

"Ливърпул" и "Порто" се класираха за 1/8-финалите

01 Дек. 2020Обновена
Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораес (вляво) получи тежка травма при този сблъсък със защитника на "Реал" Рафаел Варан и беше сменен принудително още в 25-ата минута на мача в Киев.

"Реал" (Мадрид) продължи слабото си представяне през сезона, след като допусна втора загуба в група В на Шампионската лига - с 0:2 при гостуването срещу "Шахтьор" (Донецк). Треньорът Зинедин Зидан, който е подложен на тежки критики заради формата на отбора - 4-то място в Испания след 3 загуби и 2 равенства в първите 10 кръга, се опита да потърси промяна в мача в Киев. Той извади от титулярния състав Марсело, Каземиро и Мариано Диас, а пусна на местата им Ферлан Менди, Мартин Йодегор и Карим Бензема.

Това не помогна особено и тимът на "Шахтьор" стигна до успеха с два гола след почивката. Точни бяха влезлите като резерви Дентиньо в 57-ата мин. и Манор Соломон в 82-ата.

Загубата остави "Реал" на трето място в групата със 7 т. и по-лош баланс от "Шахтьор" (б.ред. - украинският тим спечели и в Мадрид, с 3:2). Така "Кралският клуб" ще се нуждае от задължителна победа в последния си мач - срещу лидера "Борусия" (Мьонхенгладбах) на 9 декември в Испания, за да не отпадне още в груповата фаза.

В ранен двубой от група А пък "Ред Бул Залцбург" спечели първи успех - 3:1 в Москва срещу "Локомотив". Германският нападател Мергим Бериша вкара два гола - в 28-ата и 41-ата мин., а третият бе на сънародника му Карим Адейеми в 81-ата мин. За "Локомотив" бе точен Антон Миранчук, който в 79-ата мин. намали за 1:2.

Носителят на трофея в Шампионската лига от 2019 г. "Ливърпул" успя да се класира за 1/8-финалите, след като победи с 1:0 гостуващия "Аякс" в група D. Мениджърът Юрген Клоп бе принуден да прави поредни промени в състава си, като поредният удар за него бе травмата на титулярния вратар Алисон Бекер, който ще отсъства поне две седмици. Вместо него като титуляр започна 22-годишният Кийвин Келъхър. Изненада бе и включването на 19-годишния Къртис Джоунс в стартовия тим. Именно той отбеляза попадението в 58-ата мин. след асистенция на Неко Уилямс.

В другия двубой от групата националът Божидар Краев остана резерва за "Мидтиланд", който спечели първа точка при дебютното си участие в турнира - 1:1 навън с "Аталанта".

След изиграването на мачовете тази вечер още един тим успя да прескочи груповата фаза. Това бе "Порто", на който бе достатъчно нулево равенство у дома срещу "Манчестър С" в група С.

За 1/8-финалите вече успяха да се класират преди седмица "Байерн", "Барселона", "Ювентус", "Челси", "Севиля" и "Манчестър С".

ШАМПИОНСКА ЛИГА, V КРЪГ

Група A

"Локомотив" (Москва) - "Ред Бул Залцбург" 1:3 (Миранчук 79-д; Бериша 28, 41, Адейеми 81)

"Атлетико" (Мадрид)" - "Байерн" 1:1 (Фелиш 26; Мюлер 86-д)

Води "Байерн" с 13 т., пред "Атлетико" (6), "Ред Бул Залцбург" (4) и "Локомотив" (3).