Резервен съперник на куц крак посрами Григор Димитров в Мексико

22 Февр. 2022Обновена

Григор Димитров допусна една от най-срамните загуби в кариерата си и отпадна още в I кръг на тенис турнира от категория "АТР 500" в Акапулко (Мекс). Първата ракета на България (№33 в света) отстъпи пред "щастливия губещ" от квалификациите Стефан Козлов (САЩ) с 6:7 (8), 7:5, 3:6, след като в края на втората част съперникът му буквално не можеше да ходи.

30-годишният българин всъщност трябваше да загуби много по-рано след безобразно много непредизвикани грешки, които му костваха изоставане със сет и 3:5 във втория. Но точно преди за първи път да сервира за мача, роденият Скопие американец получи ужасно схващане в бедрените мускули и на двата крака и се строполи на корта.

След като получи първа помощ от дежурния физиотерапевт, Козлов (№130 в ранглистата) реши да продължи мача, въпреки че заради крампите едва пристъпваше. Дори на куц крак, резервният противник на Григор някак довърши сета, макар че повече не взе нито гейм.

И при 1-1 влезлият в основната схема на мястото на оттеглилия се Максим Креси (САЩ) не се отказа, а продължи да чака грешки от Димитров, който през целия мач даваше основание за това - хасковлията направи 11 двойни и общо 59 непредизвикани грешки. В решаващата част Козлов дори постепенно възвърна кондицията си и отново започна да се придвижва на скорост и да гони всяка топка.

Това съвсем изнерви Димитров и той допусна пробив в шестия гейм, който така и не получи шанс да върне. При втората си възможност да сервира за победата непримиримият Козлов се възползва още от първия си мачбол и затвори двубоя след 3:18 ч. битка на централния корт.

Наградата за борбеността на Стефан Козлов най-вероятно ще бъде мач срещу поставения под №4 в схемата Рафаел Надал (Исп). Шампионът от Australian Open ще започне своето участие в Акапулко късно тази вечер с мач в I кръг срещу друг "щастлив губещ" от квалификациите - Денис Кудла (САЩ).

При победа Надал ще се изправи именно срещу Козлов. Парадоксалното е, че двамата провеждаха съвместна тренировка късно снощи, когато американецът беше известен, че Максим Креси се отказва от турнира и той заема неговото място. Етническият македонец веднага прекрати заниманието си с испанския ветеран и се пренастрои за мач срещу Григор Димитров.

We've seen it all now - what an insane effort by Stefan Kozlov to overcome cramps and get his biggest ever win in Acapulco...SUBSCRIBE to our channel for the...
Zverev Battles Brooksby, Isner takes on Verdasco & Dimitrov faces Kozlov in a wild first day in Acapulco 🤯 SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis ...