Димитров е в III кръг на "Мастърс" в Торонто (видео)

Тенисистът започна с дъждовен обрат пред погледа на треньора си Даниел Валверду

08 Авг. 2018Обновена

Григор Димитров започна с победа участието си на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Торонто (Кан, $5,32 млн.). В мач от II кръг поставеният под №5 българин, който по право почива на старта на основната схема, постигна обрат с 4:6, 6:2, 7:6 (5) срещу Фернандо Вердаско (Исп). На трибуните в "Роджърс Сентър" беше и треньорът на нашия Даниел Валверду, което окончателно сложи край на спекулациите за раздяла с венецуелския специалист.

Двубоят беше прекъснат за повече от 2 ч. при резултат 4:4 в решаващия III сет заради дъжд. И след подновяването на играта двамата тенисисти продължиха да взимат сервис геймовете си, което наложи победителят да бъде определен в тайбрек. В него Димитров пропусна два мачбола, но се възползва от третата си възможност и изравни общия баланс в мачовете срещу Вердаско на 3-3 победи.

35 shots.

3 match points.@GrigorDimitrov hangs tough to hold off Verdasco 4-6 6-2 7-6(5) in a late one in Toronto...#RogersCup pic.twitter.com/aQgPQaEWGd

— Tennis TV (@TennisTV) August 8, 2018

В III кръг съперник на 27-годишния хасковлия ще бъде Милош Раонич (Кан) или Франсис Таяфоу (САЩ). Преди година българинът приключи участието си в "Роджърс къп" именно на тази фаза от турнира, тогава проведен в Монреал.

Там тази година се провежда женският турнир от календара на WTA, в който до основната схема достигна Сесил Каратанчева. Преминалата през квалификациите българка отпадна в I кръг след загуба от Мария Шарапова с 1:6, 2:6. И този двубой бе прекъснат от дъжд, като в него паузата продължи цяло денонощие - рускинята поведе с 4:1 гейма късно в понеделник, а снощи довърши започнатото за общо 80 мин. игра. За софиянката, която днес навършва 29 г., това беше пета загуба от пет мача срещу бившата №1 в света.

Guess who's back?!@MariaSharapova and Sesil Karatantcheva return to complete their @CoupeRogers first rounder! pic.twitter.com/wo15cj4hva