"Лудогорец" вече мисли за плейофите в Лига Европа (видео)

08 Авг. 2019Обновена
Конгоанецът Джоди Лукоки прави салто след гола си, с който "Лудогорец" поведе с 3:0 срещу ТНС на мача в Разград.

"Лудогорец" на практика си осигури класиране за плейофите за място в груповата фаза на Лига Европа, след като разгроми с 5:0 като домакин уелския "Дъ Ню сейнтс" (ТНС) в първи мач от III квалификационен кръг на турнира.

Гостите също "помогнаха" за лесния успех на разградчани, след като в 10-ата мин. Райън Харингтън си отбеляза автогол. В 28-ата мин. Мавис Чибота получи пас от Клаудиу Кешерю и удвои резултата. Джоди Лукоки пък направи 3:0 в 43-ата мин., когато се възползва от нова грешка на Харингтън.

След почивката "Лудогорец" само дооформи победата, за да си осигури спокоен реванш следващата седмица в Уелс. В 67-ата мин. Чибота на свой ред асистира на Кешерю, който не пропусна, а в 76-ата мин. Козмин Моци оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за игра с ръка на съперник.

Гостите се понравиха с ентусиазма си и желанието за игра. В 38-ата мин. "Дъ Ню Сейнтс" дори можеше да вкара, но Дийн Еб изпусна чисто положение, след като излезе сам срещу вратаря Пламен Илиев.

"Излязохме да си осигурим добър резултат преди реванша, защото ни предстоят тежки мачове и в България и го направихме... Вкарвайки гол ние си улесняваме действията на терена, защото съперникът се отваря. На моменти бяхме и прекалено спокойни. Когато стигнеш до някакъв брой голове, е нормално да се отпуснеш малко. Не е лесно да се запази концентрация при един добър резултат. Това ти дава едно спокойствие, което може да бъде наказано... Второто полувреме беше доиграване... Да не избързваме да вдигаме Чибота. Има много качества момчето, но не трябва да се вдига в облаците. Постепенно ще развива качествата си. Все още новите не са стигнали до нивото, което искаме. Те могат много повече", коментира треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев.