Алберт Попов се нареди 14-и в любимия си слалом

26 Февр. 2024
Алберт Попов влезе в Топ 15 за пети път през сезона за Световната купа.
ЕПА/БГНЕС архив

Скиорът Алберт Попов зае 14-о място в любимото си състезание от календара за Световната купа в алпийските дисциплини - слалома в Палисейдс Тахо (САЩ). Преди година в американския курорт българският топ състезател постигна рекордното класиране в кариерата си, заемайки трета позиция в същата надпревара.

Този път 26-годишният софиянец комбинира общо време от двата манша 1:43,60 мин. Той бе 19-и след първото спускане по трасето, а при второто прогресира с пет позиции, за да запише четвъртото си най-добро постижение през сезона.

За Алберт това бе общо шесто влизане в Топ 30 през 2023/2024 г. и пето присъствие в Топ 15 в крайното подреждане. Досега той имаше 10-о (в Гругл), 11-о (в Мадона ди Кампильо), 12-о (в Шладминг), 15-о (в Аделбоден) и 26-о място (в Шамони), все на слалом.

Победител в американския курорт тази нощ стана лидерът в класирането за малкия Кристален глобус Мануел Фелер. Австриецът финишира с общо време от 1:42,08 мин. и остави зад себе си олимпийския шампион Клеман Ноел (+0,28 сек.) и водача след I манш Линус Щрасер (+0,38 сек.).

#fis #alpineskiing #palisadestahoe #feller Thank you for watching, don’t forget to like, subscribe and hit the bell if you want to be kept up to date with al...

Фелер е начело в дисциплината с 590 т., следван от германеца Щрасер (386 т.) и французина Ноел (352 т.). Попов е на 19-о място в слалома за сезона със 111 т.

В генералното класиране недостижим водач е швейцарецът Марко Одермат (1702 т.), който подпечата третата си поредна Световна купа в събота с победа в гигантския слалом в Палисейдс Тахо. Втори е Фелер с 801 т., а трети - французинът Сиприен Саразен с 684 т.

До края на кампанията остават 9 старта, като три от тях са в най-техничната дисциплина. Следващият кръг при мъжете е в края на тази седмица в Аспен (САЩ), където има предвидени два старта в гигантския слалом и един в слалома (1-3 март).