Андреев е полуфиналист на юношеския "Мастърс"

26 Окт. 2018
ITFtennis.com

Дебютантът Адриан Андреев се класира за 1/2-финалите на юношеския "Мастърс" в тениса - финалния турнир на осемте най-добри играчи в света под 18-годишна възраст. Във втория си мач в Чънду (Кит) 17-годишният българин се наложи над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Му Тао с 6:4, 6:3 и си гарантира едно от първите две места в група "Шуай".

Тийнейджърът от София имаше възможност да затвори мача и още по-убедително, но при 5:1 гейма във II сет първо пропусна мачбол в подаването на китаеца, а после допусна да бъде пробит за първи път точно когато сервираше за мача. Все пак Адриан стигна до победата още в следващия гейм, макар Му да успя да отрази още един мачбол при свой сервис. При третата възможност пред българина китаецът изкара топката в аут.

Adrian Andreev has to produce the full arsenal but finally finds a way through some gritty defence from Tao Mu in this epic rally!#JuniorMasters pic.twitter.com/EZZQa9MI4H

— ITF (@ITF_Tennis) October 25, 2018

В първия ден Андреев надделя над Николас Мехия (Кол) с 6:3, 6:3 и все още няма загубен сет в турнира. С две победи в групата и също сигурен полуфиналист е лидерът в световната ранглиста при юношите Чун Хсин Цън (Тайв), който победи последователно Му с 6:3, 6:4 и Мехия с 6:3, 6:4. Днес №1 Чун и №6 Андреев ще се изправят един срещу друг в директна битка за първото място в групата.

След два дни игра в другата група "Йон" и четиримата тенисисти са с по една победа и една загуба - №2 Юго Гастон (Фр), №3 Себастиан Баес (Арж), №4 Лоренцо Музети (Ит) и №7 Брандън Накашима (САЩ).

Adrian Andreev produces a sensational lob as he breaks to open the second set against Tao Mu! pic.twitter.com/yV3xo0KXmo