България се нареди 12-а в Европа на водна топка

Юношеските национали загубиха последния си мач на първенството до 19 г. в Бургас

06 Септ. 2024
Младите ватерполисти на България се представиха достойно на шампионата в Бургас и финишираха в Топ 12 на Евро 2024 за юноши.
facebook

България зае 12-а позиция в крайното класиране на европейското първенство по водна топка за юноши до 19 г. в Бургас. В заключителния си мач в басейна на зала "Парк Арена ОЗК" селекцията на треньорите Ивайло Пачалиев и Николай Райков отстъпи във финала за 11-о място пред Румъния с 13:18 (2:2, 4:3, 4:7, 3:6).

За разлика от предходните два двубоя, в които понесоха разгромни поражения срещу Германия (9:24) и Нидерландия (6:22), този път младите "лъвчета" показаха далеч по-добра игра. Нашите ватерполисти дори имаха аванс в резултата на почивката след първите две части и поддържаха равенство до самия край на третата. Едва в последната четвърт си пролича натрупаната умора от изиграните общо шест мача за шест дни и северните ни съседи отвориха финалната разлика от 5 гола.

Владимир Станков и Александър Каменов отбелязаха по три попадения за тима ни, а два пъти се разписа Дарио Дановски, единия път от дузпа. С по 1 гол завършиха Георги Венов, Мартин Иванов, Павел Пелов, Николай Марев и Самуил Иванов (от дузпа).

Участвалият на олимпийските игри в Париж 2024 с представителния отбор на Румъния Андрей Тепелус вкара 5 гола в българската врата, с толкова попадения се отличи и Адриан Паскалута. По два пъти отбелязаха Ричард Орсос, Лука Истрате и Сербан Бурда, а по веднъж - Тибериу Кожокариу и Октавиан Михай.

По-късно днес са 1/2-финалите на Евро 2024, противопосгавящи Черна гора - Унгария (от17:00 ч.) и Испания - Хърватия (от 18:45 ч.). Финалът за европейската титла при юношите е утре (7 септември) от 19:15 ч. и ще бъде излъчван пряко по БНТ 3.