Унгария счупи рекорд на водна топка с победа с 64:0

15 Юли 2019
Басейнът за водна топка в Гуангджу.

Женският отбор на Унгария по водна топка постави рекорд за най-голяма победа на световни първенства. Унгарките отнесоха с 64:0 домакина на шампионата на планетата Южна Корея в мач от група B в Гуангджу (Кор). Досегашният рекорд за най-голям успех бе 38:1 за Хърватия срещу Нова Зеландия при мъжете на първенството през 1994 г.

Унгария вкара 34 гола в първата част и още 30 във втората. Двукратните световни шампионки откриха резултата още в 12-ата секунда, а след това не спряха да бележат. Те вкарваха средно по два гола на минута за 32-те минути, в които продължи мача. Унгарките вкараха 64 гола с 67 удара. Ребека Паркес бе най-резултатна за тима с 11 попадения.

Южна Корея събра отбор само месец преди началото на първенството. Тимът участва само заради това, че е домакин. В корейския отбор влизат само бивши състезателки по плуване, а всички без една са родени след 2000 г. Корейките завършиха срещата със само един удар към вратата на съперника, дело на Сон Йе-Сео. "След мача си казахме, че трябва да се справим по-добре следващия път. Беше чест за нас да играем с отбор, който сме гледали само на клипове в YouTube - те бяха по-едри и по-силни, отколкото очаквахме", каза тя след мача.

Разгромната победа на Унгария дойде само ден след като европейският шампион Холандия отнесе с 33:0 Южна Африка в мач от група А. Това бе рекорд при жените, но унгарките бързо го подобриха. В друг мач от група А САЩ победи с 22:3 Нова Зеландия.