България се впуска във VNL след трета поредна загуба

01 Юни 2022
Новият селекционер на волейболните национали Николай Желязков записа три победи и три загуби в първите си шест мача начело на А отбора.
SPORTAL.BG

Българският национален отбор завърши с поражение подготовката си за новия сезон във волейболната Лига на нациите (VNL). Селекцията на Николай Желязков бе разгромена с 0:3 (-21, -19, -22) от европейския вицешампион Словения във втората контрола между двата тима в столичната зала "Христо Ботев".

След края на приятелската среща бяха изиграни още два тренировъчни гейма, в които "трикольорите" първо отстъпиха със 17:25, а после надделяха с 25:20. Вчера словенците биха с 3:1, след което взеха и допълнителния гейм с 25:21.

Днес титулярната ни шесторка включваше разпределителя Георги Сеганов, диагонала Радослав Парапунов, посрещачите Александър Николов и Мартин Атанасов и центровете Светослав Гоцев и Николай Колев, а либеро беше Мартин Иванов. Желязков изпробва в действие още Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров, Светослав Иванов, Самуил Вълчинов, Венислав Антов и Илия Петков.

Това беше общо трета поредна загуба за националите ни в подготовката им за летния сезон във VNL. Тя започна с три поредни успеха - два срещу Испания във Вършец и един срещу Италия в Кавалезе, а във втората контрола от гостуването срещу "скуадра адзура" нашите загубиха пет поредни гейма.

В неделя (5 юни) отборът ни заминава за Канада, където ще се състои първият минитурнир от Лигата на нациите за 2022 г. В столицата Отава от 7 до 12 юни съперници на България ще бъдат домакините, Сърбия, Германия и Полша.

И официалният дебют на новия селекционер на женския национален отбор по волейбол Лоренцо Мичели се оказа неуспешен.
Експериментален състав на волейболния национален отбор на България допусна тежко поражение във втория спаринг от гостуването срещу европейския шампион Италия.
Българският национален отбор по волейбол постигна трета поредна победа в подготвителните си мачове преди новия сезон в Лигата на нациите.
Българският национален отбор по волейбол постигна втора поредна победа в подготовката си за новия сезон в Лигата на нациите. Селекцията на Николай Желязков разгроми състава на Испания с 3:0 (20, 21, 18) във втората контрола между двата тима в "Арена Вършец".
Новият селекционер на националния отбор по волейбол Николай Желязков дебютира с победа начело на представителния тим на България. В първия му мач като старши-треньор "трикольорите" обърнаха състава на Испания с 3:1 (-22, 21, 19, 14) в контрола в зала "Арена Вършец".
И тазгодишното участие на българския национален отбор по волейбол в комерсиалния турнир на световната федерация (FIVB) - Лигата на нациите, ще бъде с експериментален характер.