Българският петобоец не успя да пробие в олимпийския финал

Тодор Михалев завърши 12-и в своя 1/2-финал, а трябваше да е в Топ 9

Тодор Михалев по време на представянето в плувния басейн за серията на 200 м кроул.

Дебютантът на олимпийски игри Тодор Михалев не успя да се класира за финала в турнира по модерен петобой в Париж 2024, провеждащ се във Версайския дворец. 27-годишният варненец трябваше да се класира в Топ 9 на своя 1/2-финал, за да пробие в битката за медалите утре, но завърши 12-и в крайното класиране.

Българинът събра 1491 точки, след като постигна 293 в конната езда на паркур, 225 във фехтовката с шпага, 297 в плуването на 200 м св. стил и 676 в т. нар. лейзър рън - 5 бегови отсечки по 600 м, комбинирани с четири стрелби с лазерен пистолет от 10 м (общо 20 мишени и 3000 м крос кънтри). Михалев влезе в заключителната фаза с шести резултат, но изостана по трасето и се смъкна с шест позиции в крайното подреждане.

Най-добър резултат в серията на нашия състезател постигна египтятнинът Ахмед ел Женди, който постави нов олимпийски рекорд със сбор от 1516 т. (267 + 245 + 311 + 693). Последен към финала продължи представителят на домакините от Франция Валентен Прад, завършил 9-и с 1500 т. (293 + 225 + 296 + 676).

Вторият 1/2-финал започва в 18:00 ч. българско време. Финалът е в събота от 18:30 ч.

Ще гласувате ли на предстоящите парламентарни избори?