Франция покори Лигата на нациите след нов обрат

11 Окт. 2021
Вратарят и капитан на Франция Юго Лорис е вдигнал купата от Лигата на нациите сред триумфиращите си съотборници на ст. "Сан Сиро" в Милано.

Франция спечели второто издание на Лигата на нациите - комерсиалния турнир на европейската футболна асоциация УЕФА. На финала в Милано световните шампиони надделяха над тима на Испания с 2:1 след обрат в рамките на четвърт час в края на мача.

"Ла фурия роха", която беше символичен домакин на ст. "Сан Сиро", откри резултата с попадение на Микел Оярсабал в 64-тата мин., секунди след като Тео Ернандес беше уцелил напречната греда на испанската врата. "Петлите" изравниха още в 66-ата с изумително изпълнение на Карим Бензема от ъгъла на наказателното поле, а в 80-ата мин. Килиан Мбапе вкара втори гол, изскачайки зад гърба на отбраната от много спорно положение за засада.

"Наистина много исках да спечеля трофей с Франция и ето че успях - коментира Бензема, който това лято се завърна в националния отбор след 5-годишно изгнание. - Показахме силата на нашия характер, защото този тим е много силен. Никога не се предаваме и го доказахме още веднъж тази вечер. Белег на великите отбори е да не се паникьосват, да бъдат търпеливи и да чакат подходящата възможност."

За французите това беше втори пореден обрат във Финалната четворка, след като на 1/2-финала в Торино селекцията на Дидие Дешан надигра Белгия с 3:2, изоставайки с 0:2 на почивката.

Бронзовите медали във втория сезон на Лигата на нациите спечели Италия. В мача за 3-то място на ст. "Алианц" вчера "скуадра адзура" се наложи с 2:1 над "червените дяволи" с немалка доза късмет. Белгийците удариха три пъти греди, включително още преди резултатът да бъде открит.

Всички попадения бяха отбелязани през второто полувреме. Италианците поведоха в 46-ата мин. след точен изстрел на Николо Барела и удвоиха преднината си чрез Доменико Берарди в 65-ата. Гостите се разписаха почетно в 86-ата с гол на 20-годишния Франк де Кетелаере, играещ своя втори мач за националния отбор.