Григор Димитров стартира Сезон 2024 с победа

Най-добрият ни тенисист и Себастиан Корда се класираха за II кръг на двойки в Бризбън

31 Дек. 2023
Григор Димитров стартира утре на сингъл срещу Анди Мъри
Туитър

Григор Димитров стартира с победа Сезон 2024, след като с американския си партньор Себастиан Корда направиха обрат и отстраниха с 2:6, 7:5, 10-4 индиеца Срирам Баладжи и румънеца Влад Корня в I кръг на двойки от тенис турнира в Бризбън (Авл).

Димитров (№14 в света) и синът на една от звездите в близкото минало - чеха Петр Корда, който е 24-и в класацията, загубиха два последователни свои сервис гейма в първия сет и логично бяха разгромени. След това обаче се стабилизираха и взеха втората част след пробив в 12-ия гейм - 7:5. В последвалия дълъг тайбрек за определяне на победителя Димитров и Корда поведоха убедително и реализираха още първия си мачбол за 10-4.

Във втория кръг двамата ще играят срещу поставените под №6 Хали Хелиовара (Фин) и Джон Пиърс (Авл).

В първия ден на 2024 г., не преди 10.30 ч. (българско време), Димитров ще започне Сезон 2024 и на сингъл. Първи съперник ще му е бившият №1 Анди Мъри (Вбр).

Завърналият се след година отсъствие заради травма Рафаел Надал (Исп) пък ще има за съперник друга звезда, изпаднала назад в ранглистата - Доминик Тийм (Ав), който преодоля квалификациите.

В Бризбън ще започне 2024 г. и първата ни ракета при жените Виктория Томова (80-а в ранглистата). На 2 януари тя ще играе срещу аржентинката Хулия Риера (№139 в света)