Меси донесе победа на "Интер Маями" в дебюта си

Аржентинецът се разписа от пряк свободен удар в последната минута и посвети гола на контузен съотборник

22 Юли 2023
Лионел Меси (вдясно) поздравява съотборниците си от "Интер Маями" на резервната скамейка след попадението си в продължението на мача срещу "Крус Асул".

Дебютът на Лионел Меси за "Интер Маями" се разви по перфектен за него начин. Аржентинецът влезе като резерва в 54-ата мин. срещу мексиканския "Крус Асул", а в последната минута на допълнителното време донесе победата на тима си с 2:1 в приятелския футболен турнир за Купата на лигата на Северна и Централна Америка.

Меси, който получи и капитанската лента, когато се появи на терена, отбеляза от пряк свободен удар с неспасяем шут от около 25 метра. Попадението хвърли в екстаз феновете на стадион DRV PNK във Форт Лодърдейл, които бяха дошли най-вече с мисълта да видят първия мач на седемкратния носител на "Златната топка" за "Интер Маями". В публиката се открояваха съсобственикът на американския клуб Дейвид Бекъм, баскетболистът ЛеБрон Джеймс, бившата №1 в тениса Серена Уилямс и светската знаменитост Ким Кардашиян.

След края Меси посвети победата на съотборника си Иън Фрей, който получи тежка контузия по време на мача. За тима дебютира и доскорошният капитан на "Барселона" Серхио Бускетс. Следващият двубой на "Интер Маями" от група 10 на турнира е срещу "Атланта Юнайтед" на 26 юли.