Аржентина стигна до битка за рекордна титла на Копа Америка

Лионел Меси изигра най-силния си мач до момента в турнира и бе обявен за №1 в 1/2-финала с Канада

10 Юли 2024
Част от футболистите на Аржентина се радват след победата над Канада пред феновете си на "МетЛайф Стейдиъм" в Ню Джърси.

Аржентина е първият финалист в турнира Копа Америка 2024. Световният шампион игра убедително срещу дебютанта в турнира Канада и спечели 1/2-финала в Ню Джърси с 2:0. Това бе втора победа за аржентинците срещу този съперник по време на сегашното първенство, при това със същия резултат.

Играещият за "Манчестър Сити" Хулиан Алварес откри резултата в 22-ата мин., след като бе изведен от Родриго де Пол сам срещу вратаря Максим Крепо и промуши топката през краката му.

Суперзвездата Лионел Меси показа, че е напълно възстановен от травмата, която получи преди около две седмици. Именно той отбеляза второто попадение - в 51-ата мин. шут на Енцо Фернандес се удари в крака на Меси и влезе във вратата. Голът бе разгледан с VAR, но бе зачетен. Първоначално имаше и неяснота на чие име да бъде записан, но в крайна сметка бе оставен на Меси. Капитанът на аржентинците бе избран и за №1 в мача, а това бе и неговото първо попадение в турнира. По този начин той се изравни с бразилеца Зизиньо и вече двамата са рекордьори по брой турнири "Копа Америка", в които са вкарвали голове - 6. Зизиньо държеше рекорда еднолично от 1957 г.

Вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес отново имаше основна роля в успеха на отбора си. Преди почивката той спаси опасен удар на Джонатан Дейвид, а в последните 10-ина минути направи още две важни намеси - след удари на Танитолува Олувасейи и Джонатан Осорио.

¡Revive el triunfo de Argentina sobre Canadá por 2-0 para pasar a la gran final de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!

Така тимът на Аржентина ще получи възможност да играе за спечелване на 16-а титла на Копа Америка, с което би станал едноличен рекордьор. До момента аржентинците са с равен брой отличия - по 15, с Уругвай, който утре сутрин от 3:00 ч. наше време излиза във втория 1/2-финал - срещу Колумбия, като също ще се стреми да стигне решителен мач, в който да се бори за 16-и трофей.