Меси изведе Аржентина до 1/2-финал на Копа Америка

04 Юли 2021
Лионел Меси е разперил триумфално ръце, след като е вкарал за 3:0 от пряк свободен удар в третата минута на добавеното време.

Суперзвездата на световния футбол Лионел Меси изигра нов силен мач за националния отбор на Аржентина и изведе родината си до 1/2-финалите на Копа Америка. Капитанът на "гаучосите" направи две асистенции и отбеляза последния гол при победата с 3:0 над Еквадор на ст. "Педро Лудовико" в Гояния в последния двубой от 1/4-финалите тази нощ.

За аржентинския №10 това беше четвърто попадение от началото на турнира в Бразилия и той оглавява еднолично голмайсторската листа. Втора позиция с по 2 гола делят десетима футболисти, сред които още двама аржентинци - Алехандро Гомес и Лаутаро Мартинес.

Именно вторият нощес направи резултата 2:0 след подаване на Меси в 84-тата мин. и така на практика сложи край на интригата. Преди това Лео беше асистирал на Родриго де Паул в 40-ата, а в добавеното време на мача самият той оформи финалната разлика с перфектно изпълнение от пряк свободен удар. Нападателят на "ЦСКА-София" Жорди Кайседо изобщо не бе в групата на Еквадор.

Fecha: 03 de julio de 2021Estadio: Olímpico Pedro LudovicoMira los mejores momentos del partido de Argentina y Ecuador en la CONMEBOL Copa América 2021, por ...

На 1/2-финалите Аржентина ще се изправи срещу Колумбия, който по-рано елиминира Уругвай след изпълнение на дузпи. В редовното време двата отбора така и не успяха да си отбележат гол и след 0:0 се стигна до изпълнение на 11-метрови удари на ст. "Мане Гаринча" в столицата Бразилия.

Всеки от първите четирима изпълнители за колумбийците беше точен - Дуван Сапата, Давинсон Санчес, Йери Мина и Мигел Борха, докато само двама от уругвайците се разписаха - Единсон Кавани и Луис Суарес, а Хосе Хименес и Матиас Виня бяха спрени от вратаря Давид Оспина.

Fecha: 03 de julio de 2021Estadio: Nacional Mané GarrinchaMira los mejores momentos del partido de Uruguay y Colombia en la CONMEBOL Copa América 2021, por l...