Серена Уилямс отстрани Мария Шарапова за по-малко от час

28 Авг. 2019
Туитър
Серена Уилямс и Мария Шарапова позират за снимка преди мача помежду им заедно с легендата на женския тенис Били Джийн Кинг.

Серена Уилямс имаше нужда от по-малко от час, за да отстрани Мария Шарапова от US Open. Американката спечели с 6:1, 6:1 за 59 минути и постигна 19-ата си поредна победа срещу рускинята. Мачът между бившите №1 се очакваше с огромен интерес, а на трибуните на "Артър Аш Стейдиъм" нямаше празни места. Сред зрителите бяха легендата в бокса Майк Тайсън и холивудската звезда Алек Болдуин.

Мачът се разви като доста от предишните между двете. Уилямс отново доминираше с мощните си удари, а Шарапова, която няма победа срещу Серена от 2004 г., не намираше отговор. Рускинята има сериозни проблеми с контузия в рамото, а в момента е 87-а в света, като ще изпадне от Топ 100 след поражението.

"Не е лесно. Никога не е било. Но минах процедура на рамото преди 4 месеца. Да съм тук и да играя вечерен мач, за който хората се вълнуват, е нещо голямо. Лесно е да се обезкуражиш след такъв мач. Аз вярвам в моите способности. Може да ме отписвате, има много хора, които го правят, но аз ще продължа да работя", каза Шарапова.

Винъс Уилямс също продължава напред след успех с 6:1, 6:0 срещу Сайсай Джън (Кит). Шампионката от 2016 г. Анжелик Кербер (Гер) изненадващо отпадна още в първия кръг след загуба с 5:7, 6:0, 4:6 срещу Кристина Младенович (Фр).

При мъжете Новак Джокович започна защитата на титлата си с успех с  6:4, 6:1, 6:4 срещу Роберто Карбайес Баена (Исп). Роджър Федерер пък изненадващо загуби сет срещу индийския квалификант Сумит Нагал, за когото това бе първи мач в основната схема на турнир от Големия шлем, но се класира напред след 4:6, 6:1, 6:2, 6:4.

"Направих повече двойни грешки, много непредизвикани грешки. След това ги изчистих. Може би не е лошо да мина през такъв мач", каза Федерер.