Шампионът оглави класирането в траурен уикенд

Бейзболното семейство се сбогува с внезапно починалия кетчер на "Койоти" Александър Ананиев

ФотоБългария
Бейзболистите на "Блус" и "Атлетик" са свели глави в памет на Александър Ананиев.

Само два мача се изиграха в четвъртия уикенд от редовния сезон на българското първенство по бейзбол. Дабълхедърът между "София Блус" и "Атлетик" (София) беше почернен от скръбната вест за смъртта на кетчера на "Койоти" (Дупница) Александър Ананиев. След кратко боледуване националът на България почина внезапно на 16 май, само шест дни след 27-ия си рожден ден.

В негова памет двата столични отбора запазиха минута мълчание преди началото на срещата си на ст. "Октомври" в Студентски град и играха с черни ленти на ръкавите си. В самите двубои "блусарите" спечелиха нови две победи - със 7:3 като домакини и с 11:1 като гости.

Благодарение на тях шампионите оглавиха еднолично класирането с шест успеха от шест мача. Също без загуба продължава да е и вицешампионът "Бизони" (Благоевград), но при по-малко изиграни срещи - четири. В този кръг рекордьорите по титли трябваше да имат дабълхедър с "Академици" (София) на своя ст. "Портър Фийлд", но двубоят им беше отложен.