Медия без
политическа реклама

Съботният срам на ЦСКА бе гарниран и с глоба за близо 40 000 лв.

В "Славия" очакват "червените" да платят за 900 изпотрошени седалки

Днес, 16:59
Момент от безчинствата на агитката на ЦСКА по време на гостуването на ст. "Александър Шаламанов".
СПОРТАЛ
Момент от безчинствата на агитката на ЦСКА по време на гостуването на ст. "Александър Шаламанов".

ЦСКА очаквано се оказа с най-голяма сумарна глоба след ХХ кръг на Първа лига. По време на съботната загуба с 0:1 от "Славия" агитката на "червените" започна да чупи седалки в сектора си на ст. "Александър Шаламанов", а нейният лидер Иван Велчев - Кюстендилеца слезе след мача на терена да се кара на футболистите на своя отбор.

Дисциплинарната комисия към БФС днес глоби ЦСКА общо със 7300 лв. - 3000 лв. за навлизане на публика на терена след края на срещата (б.ред. - самоволната проява на Велчев), 2000 лв. за възпламеняване на бомбички на пистата, 2000 лв. за увреждане на материална база на стадиона и 300 лв. за нерегламентирано използване на факли и димки. Освен това комисията резонно нареди на ЦСКА да покрие и щетите, нанесени от феновете. А те са около 900 счупени седалки, за които от "Славия" очакват около 30 000 лв. Така загубата на "червените" излезе с още по-голяма допълнителна стойност, тъй като клубът ще бъде финансово ощетен общо за близо 40 000 лв.

"Славия" пък ще трябва да плати 1300 лв. - 1000 лв. за навлизане на публика на пистата и 300 лв. за неправомерно използване на факли и димки.

Следващата по размер санкция, след тази на ЦСКА, е за "Левски", чиято публика подкрепяше горещо отбора си при победата с 2:1 над "Лудогорец", включително и със зрелищна пиротехника. "Сините" са глобени общо за 6300 лв. - 3000 лв. за обидни и нецензурни скандирания, 2000 лв. за използване на лазерни устройства за заслепяване на противникови състезатели, 1000 лв. за възпламеняване на бомбички в сектора и 300 лв. за нерегламентирано използване на факли и димки.

Последвайте ни и в google news бутон

Още по темата