Трета поредна победа прати Верстапен на 32 т. пред Хамилтън в F1

04 Юли 2021
Туитър
Макс Верстапен за трети пореден път стъпи на най-високото стъпало след състезанията за Гран при на Франция и Щирия.

Трета поредна и общо пета победа за сезон 2021 във Формула 1 спечели асът на "Ред Бул" Макс Верстапен. Нидерландският пилот спечели и второто състезание на домашната писта на тима - "Руд Бул Ринг", този път за Гран при на Австрия, след като преди седмица триумфира за Голямата награда на област Щирия. На трибуните имаше повече от 130 000 зрители.

Верстапен, който вече има четири първи места в последните пет състезания, постигна и най-бързата обиколка днес и така добави още една точка към актива си. Така той вече има аванс от 32 точки пред 7-кратния шампион Люис Хамилтън. Британецът, който вчера подписа нов договор с "Мерцедес" до 2023 г., остана едва четвърти, изпреварен на финала още и от съотборника си Валтери Ботас (2-и) и Ландо Норис от "Макларън" (3-и). За превъзходството на Верстапен говори и фактът, че Ботас завърши с изоставане от 17 секунди.

Топ 10, който носи точки за генералното класиране допълниха Карлос Сайнц ("Ферари"), Серхио Перес ("Ред Бул"), Даниел Рикиардо ("Макларън"), Шарл Льоклер ("Ферари"), Пиер Гасли ("Алфа Таури") и Фарнандо Алонсо ("Алпин").

"Невероятно! Колата беше просто нереална. С всеки комплект гуми вървеше великолепно. Беше невероятно удоволствие да я карам. Страхотна работа на целия екип, тези две седмици бяха много успешни. Велико бе да има толково мнаго фенове по трибуните", заяви веднага след финала Верстапен, за когото това е общо 15-а победа във Формула 1.

Triple header 🇫🇷🇦🇹🇦🇹 Completed it, mate! 🏆🏆🏆 #ChargeOn 🤘 pic.twitter.com/qUlUKqFfrw

— Red Bull Racing Honda (@redbullracing) July 4, 2021

В челната петорка след това състезание не настъпиха промени, макар разликите между трето и пето място да станаха съвсем малки. Води Верстапен със 182 т., пред Хамилтън със 150 и Перес със 104. Следват Норис със 101 и Ботас с 92.

Следващото, 10-о състезание от този сезон (при общо 23) е за Гран при на Великобритания на пистата "Силвърстоун" след две седмици - 18 юли.