Везенков се завърна с 5 т. за разгромна победа на "Сакраменто"

01 Апр. 2024
x.com
Александър Везенков пропусна 22 мача на "кралете", преди да се завърне в игра.

Почти два месеца след последния си мач за "Сакраменто Кингс" Александър Везенков се завърна на паркета в НБА. Най-добрият български баскетболист се включи за 10 мин. като резерва при разгромната домакинска победа със 127:106 срещу "Юта Джаз" в редовния сезон.

Саша влезе в игра броени секунди преди края на първата четвърт и се задържа по-продължително през второто полувреме. 28-годишното крило допринесе за успеха с 5 т., 2 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки при стрелба 2 от 3, включително 1 от 1 за тройка.

Това беше първи двубой за Везенков след 9 февруари, когато получи повторно изкълчване в десния глезен само три дни след като се беше възстановил от първата травма. Оттогава "кралете" изиграха 22 мача без българската звезда в ротацията и записаха 12 победи и 10 загуби в тях, включително поражения в последните два.

С общ баланс 43-31 "Сакраменто" заема 7-о място в Западната конференция, точно под чертата за директно влизане в плейофите. На заветната шеста позиция е "Ню Орлийнс Пеликанс" с 45-29. До края на редовния сезон тимът на Майк Браун има да изиграе още 8 мача, първият от които е срещу "Лос Анджелис Клипърс" - от 5:00 ч. наше време в сряда (3 април).

Тази нощ с най-голям точков принос за успеха беше Кийгън Мъри с 25 т., а с по 24 т. завършиха Де`Аарън Фокс (12 асистенции) и Харисън Барнс. Литовският двигател Домантас Сабонис пък постигна 57-ия си пореден "дабъл-дабъл" - 17 т. и 11 борби.

За гостите от Солт Лейк Сити с по 22 т. се отличиха Брайс Сенсабо и Колин Секстън. "Юта" (29-46) е 12-и в класирането на Запад и няма дори теоретичен шанс за плейофите.