Разривът между ръководството на левицата и червеният кмет Станислав Владимиров става все по-остър. "БСП е в идейна безпътица и в организационна катастрофа. Корнелия Нинова живее в неин си свят, тя си е самодостатъчна, заяви Владимиров днес пред Би Ти Ви.
През уикенда от партийната централа пуснаха до медиите официални позиции, с които се разграничиха публично от кмета си, който бе избран миналата есен. Повод за острите позиции бяха решения на кмета за баснословно вдигане на такса смет на села в Пернишко, както и закриване на културни институти в града.
"От доста отдавна съм в партията, бил съм секретар. Аз съм потомствен социалист, прадядо ми е бил народен представител, това Корнелия Нинова не го знае. Тя се опитва да печели евтини политически дивиденти", отвърна Владимиров на Нинова.
Той твърди, че нито веднъж не е бил потърсен от ръководството на партията, за да аргументира решенията си като кмет на Перник. "Ще запомним, че БСП отстранява знакови фигури, че изключва партийни хора. Ще запомним Нинова с евтиния PR, който се опита да направи с коронавирус кризата с опити да бъде санитарка. Когато не си искрен и последователен, трудно може да убедиш хората, че си алтернатива", заяви Владимиров.
Той смята още, че и по партийната телевизия се води кампания срещу него. "Очертава се една тенденция, че хората, които са победили ГЕРБ, Нинова не ги харесва. Тръгна атака към президента Румен Радев, после към мен през нашата телевизия. Очертава се подмяна на вота на избирателите", смята Владимиров.
Кметът на Перник коментира още, че има една горчилка заради действията на Нинова в партията. "Изпитвам една горчилка, че ръководството на партията не може да потърси елементарен контакт", каза Владимиров.
Относно реформирането на начина, по който се отпускат средства за култура в града, както и намерението да бъдат закрити част от институтите, Владимиров коментира, че съкращения ще има, но за първи път се отделяли толкова много пари за култура. Идеята е бюджетът да е 500 000 лева и на състезателен принцип да има част за финансиране. Различни гилдии са си запазили едни територии и не трябва да променяме нищо. "Културата не са заплатите, не са щатните бройки, а духът на всеки един град. По думите му промяната е нужна, защото по този начин ще се дават пари за реални проекти. Със сигурност ще закрием някои щатни бройки, които не носят полза за културния живот", обясни кметът.