Европейска шампионка по гимнастика повече няма да представя България

Елвира Краснобаева най-вероятно ще се състезава вече за Армения

Днес, 10:42
Елвира Краснобаева спечели бронзов медал на лента на европейското първенство по художествена гимнастика за жени в Будапеща през май т.г.

Националката по художествена гимнастика Елвира Краснобаева няма повече да се състезава за България. Тя обяви новината лично в профила си в "Инстаграм". "За мен беше чест да представям България. Благодаря на всички за всичко", написа 16-годишната състезателка.

Краснобаева е родена в Санкт Петербург, но на 6-годишна възраст нейното семейство се мести във Варна, където тя започва да тренира художествена гимнастика в клуб "Грация".

През 2021 г. Елвира Краснобаева получи българско гражданство, а през 2022 г. стана европейска шампионка на обръч за девойки, като тогава спечели още сребърен медал на топка и бронз отборно. През 2023 г. тя отново заслужи злато на континентално първенство за девойки - този път на топка, а също така и отборно, припомня БТА.

Краснобаева показа потенциала си и при жените, като през май т.г. при дебюта си на европейско първенство завоюва бронз на лента и злато отборно.

По непотвърдена информация Краснобаева ще се състезава за Армения. Нейният баща написа в социалните мрежи, че причината за отказа да представя повече България не е само спортно-техническа, а е свързана с лични проблеми в семейството.