Григор Димитров обясни със зъбобол унизителна загуба от Надал

Британец сензационно победи Джокович на 1/8-финалите от "Мастърс" в Монте Карло

15 Апр. 2021Обновена
Григор Димитров (в гръб) поздравява Рафаел Надал за победата по-малко от час след началото на мача.

Григор Димитров претърпя унизително поражение с 1:6, 1:6 срещу Рафаел Надал и приключи безславно участието си в III кръг на "Мастърс" турнира по тенис в Монте Карло (Мон, €2,08 млн.). Това е най-тежката загуба на българския топтенисист в съперничеството му с 34-годишния испанец и една от най-тежките в кариерата му изобщо.

Краля на клея спечели 14-и успех от общо 15 мача срещу Григор, но никога 29-годишният хасковлия не беше взимал по-малко от четири гейма срещу великия испанец, дори на любимата му червена настилка (2:6, 2:6 беше най-голямата разлика досега - в Рим през 2014 г.). Димитров има и една победа срещу бившия №1 - на твърд корт в Пекин (Кит) през 2016 г.

Racing into the quarter-finals like 🏃🏻

🇪🇸 @RafaelNadal reaches the last eight in Monte-Carlo for the 16th time with a dominant 6-1, 6-1 win over Grigor Dimitrov.#RolexMCMasters pic.twitter.com/cfNFf9Fop7

— ATP Tour (@atptour) April 15, 2021

Днес в Монако Григор не успя да демонстрира нищо от играта, с която елиминира първите си двама съперници без загубен сет. В изблик на безсилие в началото на II сет българският №17 в света дори счупи ракетата си след поредния допуснат пробив. Целият двубой приключи само за 55 мин. игра. На 1/4-финалите Надал ще играе с Андрей Рубльов (Рус), който надделя над Роберто Баутиста Агут (Исп) със 7:6 (2), 5:7, 6:3.

Часове след двубоя стана ясно, че възможната причина за безличното представяне на Димитров е зъбобол. Според британския журналист Джордж Белшоу българинът е споделил, че отива "директно на лекар, за съжаление", след като през последните дни не е можел да спи и да се храни нормално. Репортерът предаде и коментара по темата на Надал, който казва, че не е бил запознат с проблема на своя съперник.

Nadal on Dimitrov's toothache: 'I didn't know that. Now I understand a little bit more the things. He was playing too aggressive & little bit out of rhythm. Yeah, sorry for him... He didn't told me. That shows how good guy he is. Hopefully the situation gets better for him soon.' https://t.co/Bnzty8eAeb

— George Bellshaw (@BellshawGeorge) April 15, 2021

По-рано през деня британският тенисист Даниъл Евънс постигна най-знаменитата победа в кариерата си, надигравайки световния №1 Новак Джокович с 6:4, 7:5 в III кръг в Монте Карло. Това беше изобщо първа официална среща между двамата и 30-годишният англичанин вече притежава положителен баланс срещу най-добрия тенисист през последните години.

Евънс стартира двубоя на централния корт "Рение III" по сензационен начин, постигайки пробиви в първите два сервис гейма на стъписания сърбин. Джокович успя върне единия брейк и сви пасива си до 2:3, а в осмия гейм направи и втори пробив за 4:4. Само че първата ракета на Великобритания (№33 в ранглистата) нанесе моментален нов удар в сервиса на 33-годишния белградчанин и после удържа подаването си за аванс от 1-0 сета.

The EVO-lution is here 😳

Dan Evans beats Novak Djokovic 6-4, 7-5 to make the @ROLEXMCMASTERS quarter-finals 👏 pic.twitter.com/k6GPHGYWZs

Втората част се разви още по-стъписващо, след като Джокович поведе с 3:0 гейма, но допусна изравняване още при 3:3. След това в десетия гейм Евънс отрази сетбол при свое подаване, а веднага след това драматична двойна грешка на Ноле му даде шанс да сервира за мача. И англичанинът не чака нова покана, затваряйки двубоя след 2:07 ч. игра.

Победата на Евънс е съвсем неочаквана, при положение че самият той имаше страхотни затруднения на клей корт през последните сезони - допреди турнира в Монако британецът нямаше победа на червена настилка от 2017 г.

Who saw that coming? 👀

Dan Evans beats the World No. 1 to make the last eight in Monte-Carlo!pic.twitter.com/rAbx4gvTVR

За Джокович пък загубата е първа през 2021 г., след като от началото на сезона той бе спечелил 9 победи от 9 изиграни мача на сингъл - две за националния отбор на Сърбия в турнира за Купата на АТР в Мелбърн и седем на Australian Open, където спечели 18-ата си титла от Големия шлем.

На 1/4-финалите в Княжеството Даниъл Евънс ще играе срещу поставения под №11 Давид Гофен (Бел), който по-рано днес се справи с №5 в схемата Александър Зверев (Гер) с 6:4, 7:6 (7). Победителят от този двубой ще срещне на 1/2-финалите по-добрия измежду №4 Стефанос Циципас (Гър) и Алехандро Давидович Фокина (Исп).

Rublev battled Bautista Agut while Tsitsipas completed the line-upon day 4 in Monte Carlo...SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tenni...
Highlights from Evans' first-ever win over a World No. 1...SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube...