Григор Димитров продължи тоталната си доминация срещу японец

Тенисист №1 на България се класира за III кръг на "Мастърс" в Рим

10 Май 2024
Григор Димитров спечели 44 от 53 точки на собствен сервис в мача срещу Йошихито Нишиока.

Поставеният под №8 Григор Димитров се класира за 1/16-финалите на тенис турнира на клей от сериите "Мастърс" в Рим. В откриващия си мач от II кръг първата ни ракета (№10 в света) срази японеца Йошихито Нишиока (№80 в ранглистата) със 7:5, 6:4.

В целия мач имаше само три точки за пробив, и трите открили се пред българския топ тенисист. Азиатецът отрази първия брейкбол в шестия гейм на първата част, но при следващите два се пропука, а те бяха с цената съответно на сетбол и мачбол.

На собствен сервис Димитров загуби само 9 разигравания. Българинът спечели 23 от 25 точки на първото си подаване и 21 от 28 на второто. Григор направи 32 печеливши удара (11 аса) и 10 непредизвикани грешки (1 двойна) и затвори двубоя след 1:39 ч. игра на корт №12 в комплекса "Форо Олимпико".

За 32-годишния хасковлия това беше трета победа от три изиграни мача с 28-годишния японец, като нашият състезател продължaва да няма загубен сет срещу този противник. Предишните им срещи бяха в Бризбън през 2019 г. и също в Рим през 2020 г.

За място на 1/8-финалите във Вечния град тази година Димитров ще спори с квалификанта Терънс Атман. Французинът елиминира представителя на домакините Лоренцо Музети със 7:5, 1:0 и отказване заради травма на италианеца, който беше под №26 в схемата.

Григор досега не е играл с 22-годишния Терънс в официален мач.