Четвъртото издание на документалния кинофестивал Master of Art приключи с букет от награди. Голямата бе присъдена на "Азбуката на Грийнауей" на режисьорката Саския Бодеке, посветен на фантазиите и разговорите с дъщерята на големия британски режисьор Питър Грийнауей.
Церемонията по връчването на наградите се състоя в кино "Люмиер", като сред гостите бе и българският еврокомисар по цифровата икономика и общество Мария Габриел. Тя връчи отличието в категория "Видео арт и реклама" на филма "Умната" с реж. Джулиано Доло. От сцената Габриел обяви и новата инициатива на ЕК - първия каталог на европейските филми "Lumiere VOD", където всеки ще може да види даден европейски филм в коя страна е на разположение, кой е неговият режисьор, през коя година е създаден и пр. Тя изрази надежда, че освен от полза за професионалистите тази платформа ще се превърне и в "европейския Нетфликс за потребителите".
Наградата на публиката спечели режисьорът Борислав Колев ("Стоичков", "Окото на минотавъра") за филма "Рокендрол". Филмът припомня бунтарския период на българския рок от края на 80-те с групи като "Ахат", "Ревю", "Ера", "Нова генерация", "Контрол", както и по-късните "Хиподил" и "Ер малък".
Приза за най-добър български филм на фестивала взе късометражният "Монолог в антракта" на режисьора Петър Вълчев, в категория "Музика и танц" бе отличен "Димитрис Папайоану: Зад стената", в "Литература" - холандският "Чудото на малкия принц", в "Изобразително изкуство и фотография" най-добър е "Густав Климт и Егон Шиле: Ерос и Психея" (Италия, реж. Микеле Мали), а в "Кулинарно изкуство" - "Храна на път", Аржентина.
За пръв път своя награда на Master of Art връчи българската филмова критика. Тя даде своя вот за британския "Очите на Орсън Уелс".