Народното събрание прие оставката на зам.-председателя на Комисията за финансов надзор (КФН), ръководещ управление ''Застрахователен надзор'' Валдимир Савов.
От парламентарната трибуна Савов, който от 10 години е в КФН, мотивира решението си с ''ново предизвикателство'', което предприема - да отиде в регулаторния комитет за финансови услуги към Международния финансов център в Астана, Казахстан. Той поясни, че на новото си работно място ще се занимава с развитието на капиталовия пазар на страната.
От "Възраждане" гласуваха против оставката на Савов, тъй като според тях постът му в КФН не е "временна работа", която може да напусне и че трябва да остане до края на мандата. Националистите дори развиха сценария, че заместникът на Савов може да се появи следващата година и да заяви, че заради грешки в предишното ръководство, е ''проспан фалитът на тази или онази банка''. Обясненията на Савов, че оставя сектора в добро състояние, не убедиха "Възраждане", заради които дебатът по темата се превърна в разговор между националистите. Те поискаха да разберат дали Савов е бил свързан с частни фирми в Казахстан и шумно се възмущаваха, че не е редно да става държавен служител в регулаторен орган на друга държава.
Накрая Калоян Методиев от БСП ядосано напомни на националистите, че когато човек подаде оставка, не е редно да бъде държан насила. "Да му плащаме и той да не иска да работи, защото главата му е другаде. Струва ми се, че да го държим насила е безпредметно", заяви Методиев. След което залата гласува оставката на Владимир Савов.