5 т. от Везенков за 5-ата поредна победа на "Сакраменто"

18 Ноем. 2023
Александър Везенков (долу вляво) и съотборниците му празнуват победата в съблекалнята и обявяването на Крис Дуарте (с короната) за най-полезния играч на "кралете" в мача.
Туитър

"Сакраменто Кингс" победи "Сан Антонио Спърс" със 129:120 като гост и записа петата си поредна победа в редовния сезона на НБА. Мачът беше част от група С на нововъведения групов турнир в лигата, след който "кралете" се изравниха на върха в потока с "Минесота Тимбъруулвс" с актив 2-0.

Българският баскетболист на "Сакраменто" Александър Везенков прекара 17 мин. на паркета в зала "Фрост Банк Арина" в Тексас. Най-полезният играч в Евролигата за миналия сезон допринесе за успеха на своите с 5 т. и 4 борби при 2/4 стрелба от игра, включително 1/2 за тройка.

Саша можеше да остане и доста повече време на терена, след като направи отлично включване през първото полувреме, когато игра цели 14 мин. В третата четвърт обаче националът ни извърши две бързи нарушения и натрупа общо три в актива си, подарявайки 4 т. на "Сан Антонио" от наказателната линия, и треньорът Майк Браун го извади след само 3 мин., като до края повече не го пусна в игра.

Де'Аарън Фокс беше над всички в двубоя с 43 т., 8 борби и 7 асистенции за "Кингс". Домантас Сабонис добави 27 т., 14 овладени топки и 7 завършващи подавания за победата, а Малик Монк се включи с 20 т. и 8 асистенции от пейката.

За "Спърс" Зак Колинс записа 28 т., 8 борби и 5 асистенции, Виктор Уембаняма се отличи с 27 т. и 9 овладени топки, Келдън Джонсън допринесе с 21 т., 9 борби и 7 асистенции, а Малаки Бранъм отбеляза 10 т. и направи 5 асистенции.

В стандартното класиране на НБА отборът на Везенков се изкачи на 6-о място в Западната конференция с актив 7-4. Следващият двубой на тима е срещу "Далас Маверикс" на Лука Дончич и Кайри Ървинг в неделя срещу понеделник през нощта от 2:30 ч. наше време.